Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Konkurs grantowy programu RITA - Przemiany w regionie wiosna 2020

Reklama
W programie RITA – Przemiany w regionie przyznajemy dotacje na projekty partnerskie, czyli zakładające współpracę między organizacją z Polski i zagranicznym partnerem. Program obejmuje następujące kraje: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Tadżykistan, Ukraina i Uzbekistan. Maksymalna wysokość dotacji wynosi 60 tys. zł. Minimalny wkład własny: 15% wartości projektu. Spotkania informacyjne: w Olsztynie, 6 lutego 2020 r. w godz. 11:00-13:00, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego, ul. E. Plater 1, sala sesyjna nr 420, w Warszawie, 25 lutego 2020 r. w godz. 12:00-14:00, w biurze FED ul. Nowolipie 9/11.

Projekty składane w konkursie, powinny być opracowane i realizowane wspólnie przez partnerów z Polski oraz co najmniej jednego z krajów objętych programem a udział partnera potwierdzany jest przez załączenie listu partnerskiego. Formalnym wnioskodawcą i stroną otrzymującą dotację jest polska organizacja pozarządowa (fundacja, stowarzyszenie lub organizacja powstała na podstawie przepisów o stosunku Państwa i kościołów).

Maksymalna wysokość dotacji wynosi 60 tys. zł

Minimalny wkład własny: 15% wartości projektu.

Wnioski należy składać wyłącznie online poprzez generator: https://witkac.pl/#/urzad/index/173.
Szczegółowe zasady konkursu są dostępne w Regulaminie i załączniku dostępnych na stronie programu.

Projekty dofinansowywane w ramach RITA powinny przyczyniać się do długotrwałych zmian demokratycznych, społecznych i gospodarczych w krajach objętych programem, uwzględniać dzielenie się polskim doświadczeniem i dotyczyć następujących sfer:

  • problemy społeczne, socjalne;
  • edukacja i wychowanie;
  • rozwój przedsiębiorczości;
  • dziedzictwo kulturowe;
  • rozwój i wsparcie trzeciego sektora;
  • rozwój i wsparcie samorządu lokalnego;
  • rozwój niezależnych i nowoczesnych mediów.

Spotkania informacyjne:

w Olsztynie, 6 lutego 2020 r. w godz. 11:00-13:00, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego, ul. E. Plater 1, sala sesyjna nr 420,

w Warszawie, 25 lutego 2020 r. w godz. 12:00-14:00, w biurze FED ul. Nowolipie 9/11.

Prosimy o zgłoszenie chęci udziału w wybranym spotkaniu najpóźniej 1 dzień roboczy przed jego terminem (do godz. 12:00) na adres rita@fed.org.pl (liczba miejsc ograniczona). W mailu prosimy o wskazanie, którym spotkaniem są Państwo zainteresowani.

Źródło: programrita.org
Reklama