Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz pomysł na feministyczne działanie? Złóż wniosek

Reklama
Nabór od 15.01.2020 do 02.02.2020 23:59
Fundusz Feministyczny
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 4,4 tys. PLN
Kobiety
Ruszył konkurs na feministyczne minigranty! Swoje pomysły na działania można zgłaszać do 2 lutego 2020.

O wsparcie Funduszu Feministycznego w wysokości 4 400 zł mogą ubiegać się zarówno organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne/kolektywy, składające się z co najmniej trzech osób. Nie trzeba być zarejestrowaną instytucją z bogatym doświadczeniem w pracy na rzecz praw kobiet – liczy się pomysł i energia do działania!

To już trzecia edycja partycypacyjnego konkursu na minigranty, które co roku ogłasza Fundusz Feministyczny. Wyjątkowość tej inicjatywy to formuła samego konkursu - o tym do kogo trafią pieniądze, zadecydują same uczestniczki konkursu, biorąc udział w wyborze najlepszych pomysłów – Ufamy, że aktywistki same najlepiej wiedzą, jakie działania są najbardziej potrzebne i to właśnie im zostawiamy podejmowanie decyzji w tej sprawie. Takie podejście świetnie się sprawdza! – przekonują organizatorki.

Uczestniczki poprzedniej edycji konkursu tak wspominają swoje doświadczenie –Zamiast rywalizacji dało się wyczuć zadowolenie ze wspólnego działania. Ocenianie wniosków przez każdą z grup wzmacnia poczucie, że robimy coś razem, a nie przeciwko sobie.

Do tej pory Fundusz Feministyczny wsparł finansowo 38 inicjatyw: https://femfund.pl/kogo-wspieramy/. Pieniądze trafiły, między innymi, do uchodźczyń z Trójmiasta, międzypokoleniowej grupy kobiet działającej przy Bibliotece Publicznej w Hańsku Pierwszym, grupy głuchych feministek, kieleckich aktywistek czy emerytek z Głuchołaz.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić krótki wniosek.

Reklama