Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Wsparcie rodziny przez pedagoga rodzinnego w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczej”

Reklama
Nabór od 27.12.2019 do 21.01.2020 16:00
Urząd Miasta Szczecina
Łączny budżet 547,2 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Rodziny
Prezydent Miasta Szczecina ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania rodziny, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób.

Przedmiotem konkursu jest powierzenie wykonania zadania publicznego, będącego zadaniem własnym Gminy Miasto Szczecin wraz z udzieleniem dotacji na jego dofinansowanie. Zadanie publiczne jest zgodne ze Strategią Rozwoju Szczecina 2025 w zakresie realizacji I Celu strategicznego: Szczecin – miasto wysokiej jakości życia; I.3 Cel operacyjny: wspieranie rozwoju efektywnych usług społecznych.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Samodzielni – kompleksowy system wsparcia dziecka i rodziny w Szczecinie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

1.    Nazwa zadania:

„Wsparcie rodziny przez pedagoga rodzinnego w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczej”

2.    Rodzaj zadania.

Zadanie będzie polegało na objęciu wsparciem 40 rodzin dzieci objętych pomocą w formie Placówek Wsparcia Dziennego, zagrożonych ograniczeniem lub pozbawieniem praw rodzicielskich i umieszczeniem dziecka w pieczy zastępczej, poprzez pracę pedagoga rodzinnego z rodziną. Pedagog rodzinny, będzie uczestniczył w przygotowaniu i realizacji opracowanego całościowego systemu działań na rzecz dziecka i rodziny, który będzie komplementarny wobec działań Placówki oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie.

Zadanie będzie realizowane w latach od 2020-2022.

Cele zadania:

1)   Podnoszenie umiejętności opiekuńczo-wychowawczych rodzin w kryzysie, ograniczenie liczby dzieci przebywających w pieczy zastępczej;

2)   Wspieranie rodziny poprzez świadczenie usług pedagoga rodzinnego na podstawie wspólnie opracowanego planu pracy z rodziną, o którym mowa w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, przy współpracy z instytucjami działającymi na rzecz dziecka oraz rodziny, aby wzmocnić funkcje opiekuńczą, wychowawczą i społeczną rodziny.

Podmiot realizujący zadanie zobowiązany będzie w szczególności do podejmowania poniższych działań:

1)   Pedagog rodzinny zobowiązany będzie zapewnić wsparcie rodzinom w kryzysie wskazanym przez specjalistę ds. systemu wsparcia dziennego w Centrum opieki nad Dzieckiem, który we współpracy z Placówkami Wsparcia Dziennego odpowiedzialny będzie za rekrutację.

2)   Wsparciem będą mogły być objęte wyłącznie rodziny zamieszkałe na terenie Gminy Miasto Szczecin.

3)   Pedagog rodzinny będzie współpracować z rodzicami oraz ich otoczeniem: kuratorami sądowymi, placówkami oświaty oraz innymi podmiotami działającymi na rzecz dziecka oraz rodziny. W przypadku dzieci z rodzin objętych pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie, będzie współpracował z asystentem rodziny i/lub pracownikiem socjalnym.

4)   Pedagog rodzinny będzie pracował zgodnie z metodologią wypracowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - http://tpd.szczecin.pl/images/Raport_Droga_do_domu_2019.pdf

5)   Pedagog rodzinny będzie zobowiązany wspólnie z instytucjami działającymi na rzecz dziecka oraz rodziny opracować i realizować plan pracy z rodziną, o którym mowa w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

6)   Pedagog rodzinny będzie zobowiązany diagnozować sytuację dziecka i jego rodziny oraz współpracować i pomagać rodzinie w zakresie wynikającym z diagnozy w ramach realizacji planu pracy z rodziną, o którym mowa w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz stale monitorować i analizować efektywność oddziaływań;

7)   Pedagog rodzinny będzie podejmował działania we współpracy ze specjalistą ds. systemu wsparcia dziennego w Centrum Opieki nad Dzieckiem oraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Szczecinie przy współpracy z grupami roboczymi Interdyscyplinarnego zespołu ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Działem Interwencji Kryzysowej;

8)   Pedagog rodzinny pracujący z rodziną objętą procedurą „Niebieskiej karty” zobowiązany będzie do uczestnictwa w posiedzeniach grup roboczych w ramach procedury „Niebieskiej karty”, a także w działaniach dotyczących realizacji opracowanego planu pracy z rodziną, o którym mowa w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej;

9)   Pedagog rodzinny będzie podejmował działania we współpracy z placówkami wsparcia dziennego na terenie Miasta Szczecin;

10)  Oferent zatrudni kadrę posiadającą stosowne kwalifikacje i doświadczenie do realizowanych zadań;

11)  Oferent zapewni bazę lokalową, niezbędną do realizacji zadania.

12)  Oferent zobowiązany będzie do składania sprawozdań częściowych oraz sprawozdania końcowego z działań zrealizowanych na rzecz rodziny, z wyszczególnieniem liczby zrealizowanych działań, godzin, udzielonych porad specjalistycznych, formy udzielanego wsparcia, zorganizowanych zajęć, warsztatów, szkoleń oraz liczby uczestników z wyszczególnieniem rodzin i osób oraz dzieci dotkniętych problemem alkoholizmu i przemocy, wg wzoru, który będzie stanowił załącznik do umowy.

13)    Podmiot realizujący zadanie zobowiązany będzie, w ramach działań informacyjnych, promocyjnych oraz merytorycznych, do informowania o dofinansowaniu zadania ze środków Unii Europejskiej, zgodnie z zasadami promowania projektu określonymi na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie https://www.wup.pl/rpo/realizuje-projekt/poznaj-zasady-promowania-projektu/

Oferent zobowiązany jest określić w przedłożonej ofercie grupę adresatów do których kierowane jest zadanie, liczbę oferowanych godzin i częstotliwość działań na rzecz rodziny w układzie tygodniowym i miesięcznym w oparciu o harmonogram i plan działań.

Oferty opatrzone numerem Konkursu należy składać w Kancelarii Głównej Biura Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Szczecin, pl. Armii Krajowej 1 (sala nr 62, parter) w terminie do dnia 21.01.2020 roku Oferty, które wpłyną po terminie, nie będą rozpatrywane. 

Oferenci uczestniczący w postępowaniu konkursowym zobowiązani są do podania adresu mailowego do osoby upoważnionej do składania wyjaśnień dotyczących oferty, w celu skutecznego poinformowania o stwierdzonych brakach lub uchybieniach i oczywistych omyłkach. W przypadku braku adresu mailowego, Oferent zobowiązany jest podać numer telefonu.

Reklama