Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

DiverCITY 4 – polsko-norweska współpraca w zakresie kreowania nowoczesnych rozwiązań rozwojowych w miastach

Reklama
Nabór od 09.12.2019 do 31.12.2019 12:00
Wydział Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia
Łączny budżet 552,7 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Prezydent Wrocławia ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pt. DiverCITY 4 – polsko-norweska współpraca w zakresie kreowania nowoczesnych rozwiązań rozwojowych w miastach – wzmocnienie zaangażowania mieszkańców w rozwój miasta w 2020 r.

Zadanie będzie polegać m.in. na zaproszeniu ekspertów ze świata oraz przedstawicieli interesariuszy społecznych do udziału w inicjatywie DiverCity 4 w tym organizacji konferencji. Od oferenta/zleceniobiorcy oczekuje się: 

1. organizacji konferencji DiverCITY 4 w kwietniu 2020 r. w miejscu wskazanym przez Zleceniodawcę, 

2. zapewnienia tłumacza podczas konferencji DiverCITY 4 z doświadczeniem w tłumaczeniu symultanicznym z języka polskiego na język angielski oraz z języka angielskiego na język polski,  

3. współpracy z Liderami Miejskimi uczestniczącymi w warsztatach zorganizowanych w ramach inicjatywy DiverCITY 4 w roku 2019 ewentualnie  rekrutacji, powołaniu i koordynacji prac nowych Liderów Miejskich. Zadaniem Liderów Miejskich będzie koordynacja prac ekspertów w obszarach merytorycznych oraz ukierunkowanie prac tak, aby efekty warsztatów odpowiadały uwarunkowaniom lokalnym. 

4. udzielenia Liderom Miejskim wsparcia logistycznego, 

5. zebrania i opracowania potrzeb interesariuszy w aspekcie tematyki inicjatywy pn. " DiverCITY 4 – POLSKO-NORWESKA WSPÓŁPRACA W ZAKRESIE KREOWANIA NOWOCZESNYCH ROZWIĄZAŃ ROZWOJOWYCH W MIASTACH – WZMOCNIENIE ZAANGAŻOWANIA MIESZKAŃCÓW W ROZWÓJ MIASTA" 

6. koordynowania współpracy Liderów Miejskich z ekspertami w zakresie inicjatywy DiverCITY 4, 

7. organizacji warsztatów zgodnie z opisem inicjatywy z zakresu: 

• ochrony środowiska, 

• opieki senioralnej,  

• dostępności, 

• mieszkalnictwa. 

Oferent/zleceniobiorca zorganizuje minimum po jednym warsztacie z zakresu dostępności i mieszkalnictwa oraz minimum po dwa warsztaty z zakresu ochrony środowiska i opieki senioralnej. 

W warsztatach mają wziąć udział eksperci z Polski, Norwegii i Islandii. Każdym z zakresów zajmować się będzie zespół czterech ekspertów w koordynacji z Liderem Miejskim. Zadaniem ekspertów będzie wspólna praca nad danym zagadnieniem oraz przygotowanie merytorycznego wkładu do konferencji DiverCITY 4 na podstawie doświadczeń polskich, norweskich i islandzkich miast. W warsztatach mogą brać udział przedstawiciele społecznych interesariuszy.  

Zespoły realizujące warsztaty w zakresie ochrony środowiska i opieki senioralnej powinny spotykać się trzy razy (dwa razy podczas warsztatów, raz przed konferencją) a także na konferencji podsumowującej. 

Zespoły realizujące warsztaty w zakresie dostępności i mieszkalnictwa powinny spotkać się dwa razy (raz na warsztatach, raz przed konferencją) a także na konferencji podsumowującej. 

Warsztat składa sie z dwudniowej sesji dla każdego z ww. tematów. Organizator zapewnia w szczególności: logistykę warsztatów (wybór odpowiedniego miejsca, przygotowanie materiałów graficznych), zapewnienie ekspertom transportu do/z Wrocławia, zakwaterowanie ekspertów we Wrocławiu, zapewnienie obsługi cateringowej, zapewnienie odpowiedniej oprawy technicznej. 

8. promocji inicjatywy, jego idei i efektów w szczególności w formie strony internetowej  

9. urzeczywistnianiu idei partycypacyjnej przy realizacji inicjatywy poprzez rekrutację uczestników warsztatów m. in. spośród lokalnych interesariuszy,   

10. upowszechnieniu rezultatów inicjatywy poprzez: 

• publikacje wyników dorobku warsztatów i konferencji na stronie internetowej inicjatywy w języku polskim i angielskim, 

• wykonanie i upublicznienie dokumentacji fotograficznej warsztatów i konferencji, 

Beneficjentami inicjatywy będą  lokalni interesariusze (przykładowo przedstawicieli: mieszkańców, wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, spółdzielni mieszkaniowych, organizacji pozarządowych czy urzędników różnych szczebli administracji rządowej i samorządowej). 

Listę ekspertów wskazuje Zleceniodawca. Zaleca się kontynuację współpracy z Liderami Miejskimi uczestniczącymi w warsztatach zorganizowanych w ramach inicjatywy DiverCITY 4 w roku 2019 ewentualnie  rekrutację, powołanie i koordynację prac nowych Liderów Miejskich rekrutowanych przez oferenta/zleceniobiorcę. 

Oferent może złożyć w konkursie tylko jedną ofertę (w przypadku złożenia większej liczby ofert, wszystkie zostaną odrzucone ze względów formalnych). 

Oferty należy wypełnić i wygenerować w wersji elektronicznej za pomocą aplikacji NGO GENERATOR (https://ngo.um.wroc.pl/). 

Oferty po wydrukowaniu z aplikacji NGO GENERATOR należy podpisać przez osobę/osoby upoważnione do składania oświadczeń woli ze strony oferenta i złożyć w wersji papierowej każda strona oferty w formacie A4 w Wydziale Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia ul. G. Zapolskiej 4, pok. 120. 3

Reklama