Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Profilaktyka i promocja zdrowia adresowana do mieszkańców Szczecina

Reklama
Nabór od 06.12.2019 do 27.12.2019 16:00
Urząd Miasta Szczecina
Łączny budżet 60 tys. PLN
Do 90% dofinansowania
Kwota dofinansowania nieznana
Prezydent Miasta Szczecina ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3.w zakresie określonym w art. 4 ust.1 pkt 27 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

1.    NAZWA ZADANIA: Profilaktyka i promocja zdrowia adresowana do mieszkańców Szczecina.

2.    CEL ZADANIA: Zadanie publiczne jest zgodne ze Strategią Rozwoju Szczecina 2025 w zakresie realizacji I Celu strategicznego: Szczecin- miasto wysokiej jakości życia: 1.3 Cel operacyjny: wspieranie rozwoju usług społecznych.

Przedmiotem konkursu jest wsparcie wykonania zadania publicznego, polegającego na podjęciu i realizacji zadań z zakresu promocji i profilaktyki zdrowia adresowanych do mieszkańców Szczecina wraz z udzieleniem dotacji na jego dofinansowanie.

3.    RODZAJ ZADANIA

Zadanie będzie polegało na podjęciu i realizacji zadań z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia adresowanych do mieszkańców Szczecina, m.in. poprzez:

1)      podejmowanie działań promujących zdrowy styl życia;

2)      upowszechnianie wiedzy i profilaktyka  chorób układu sercowo-naczyniowego (w tym choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego, zawału serca, niewydolności serca i udaru mózgu), nowotworów złośliwych, przewlekłych chorób układu oddechowego, chorób zakaźnych, cukrzycy, nadwagi i otyłości;

3)      upowszechnianie wiedzy na temat właściwych postaw i zachowań  prozdrowotnych, honorowego krwiodawstwa;

4)      upowszechnianie wiedzy na temat zdrowia psychicznego, kształtowanie zachowań i stylów życia korzystnych dla zdrowia psychicznego, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych;

Dofinansowane Organizacje będą zobowiązane realizować założenia konkursu w wykorzystaniem m.in. następujących działań, podejmowanych w trakcie realizacji zadania:

1)      zajęcia profilaktyczno-edukacyjne, szkolenia profilaktyczne;

2)      cykliczne akcje profilaktyczne;

3)      warsztaty promujące zdrowie i profilaktykę chorób,

4)      warsztaty, treningi umiejętności psychospołecznych, treningi asertywności, zastępowania agresji i inne,

5)      inne dodatkowe działania - dni akcyjne (np. „Biała sobota”)

W ramach realizacji powyższego zadania nie przewiduje się dofinansowania konferencji, Dopuszcza się realizację zadania w postaci pojedynczych akcji promocyjno-profilaktycznych, jednakże preferowane będą zadania wykonywane w sposób cykliczny, ciągły.

Dopuszcza się składanie ofert na wybrane części zadania.

4.      WYSOKOŚĆ ŚRODKÓW PUBLICZNYCH PRZEZNACZONYCH NA REALIZACJĘ ZADANIA
Maksymalna wysokość środków publicznych   Gminy  Miasto  Szczecin przeznaczonych na realizację zadania wynosi: 60.000,00 zł (słownie: sześćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). Za wkład własny przyjmuje się środki finansowe oraz wkład osobowy (w tym praca członków i wolontariuszy) i rzeczowy. Wymagany jest wkład finansowy własny oraz/lub pozyskany z innych źródeł w wysokości minimum 10% całkowitych kosztów realizacji zadania. Do środków finansowych własnych Oferenta nie zalicza się wycenionego wkładu osobowego, wycenionego wkładu rzeczowego, środków finansowych pochodzących z budżetu Gminy Miasto Szczecin. Oferenci deklarujący finansowy wkład własny z innych źródeł (poza środkami finansowymi własnymi) winni go odpowiednio udokumentować (np. umowa z innym urzędem lub instytucją publiczną, pisemna decyzja instytucji grantodawczej o przyznaniu dotacji, umowa ze sponsorem, oświadczenie Oferenta).

Niezrealizowanie przez Oferenta deklarowanych środków własnych, środków finansowych pochodzących z innych źródeł oraz wkładu osobowego skutkuje żądaniem Gminy Miasto Szczecin zwrotu części dotacji w wysokości zgodnej z zaproponowanym przez Organizację procentowym podziałem środków pochodzących z dotacji oraz ze środków i wkładów zaproponowanych w ofercie.

Środki przyznane na realizację zadania publicznego w formie dotacji muszą zostać wykorzystane do dnia 31 grudnia 2020 roku.

W przypadku przyznania mniejszej kwoty niż wnioskowana, Oferent dokonuje stosownie do przyznanej kwoty, aktualizacji kosztorysu i (lub) harmonogramu oraz (lub) opisu poszczególnych działań albo wycofuje swoją ofertę, przy czym w zaktualizowanym kosztorysie proporcje procentowe środków własnych ogółem (środki finansowe własne, środki finansowe z innych źródeł i wkład osobowy) w odniesieniu do przyznanej dotacji nie powinny być niższe niż zadeklarowane w ofercie złożonej w otwartym konkursie ofert.

Oferty opatrzone numerem Konkursu należy składać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Szczecin, Pl. Armii Krajowej 1 (sala nr 62, parter) w terminie do dnia 27 grudnia 2019 r. (brana będzie pod uwagę data złożenia oferty potwierdzona pieczęcią wpływu do urzędu).

Oferty, które wpłyną po terminie, nie będą rozpatrywane. Organizacje uczestniczące w konkursie zobowiązane są do podania adresu mailowego do osoby upoważnionej do składania wyjaśnień dotyczących oferty w celu skutecznego poinformowania o stwierdzonych brakach lub uchybieniach i oczywistych omyłkach. W przypadku braku adresu mailowego Organizacja zobowiązana jest podać numer telefonu.

Reklama