Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Dotacje OWES. Nawet 24 000 zł na jedno miejsce pracy w przedsiębiorstwie społecznym!

Reklama
Nabór od 04.12.2019 00:00
Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS
Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS ul. Rudzka 13C, 44-200 Rybnik e-mail: izabella.kaznowska@cris.org.pl tel.: 739-55-12, wew. 12.
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 300 tys. PLN
Osoby bezrobotne, Osoby z niepełnosprawnościami
Ruszył konkurs dotacyjny na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych. Tym razem zdobyć można 24 000 zł na utworzenie jednego miejsca pracy i do 300 000 zł na jedno przedsiębiorstwo. O dotacje mogą ubiegać się mieszkańcy oraz podmioty z Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Żor oraz powiatów: rybnickiego, raciborskiego i wodzisławskiego.

Przedsiębiorstwo społeczne to podmiot, który oprócz wypracowywania zysku, wyznacza sobie cele społeczne, na które przeznaczane są nadwyżki. Może to być np. spółka z o.o. non-profit, fundacja czy spółdzielnia socjalna. Miejsca pracy, na które przydzielane są dotacje mogą być tworzone m.in. dla bezrobotnych oraz osób z niepełnosprawnością.

Dotacje to nie wszystko. Na każde przedsiębiorstwo będzie można uzyskać także wsparcie pomostowe przez pierwszy rok działalności. Oznaczać to może dodatkowe 1800 zł miesięcznie na każde stworzone miejsce pracy. Dodatkowo można liczyć na cały pakiet usług towarzyszących przyznawaniu dotacji, m.in.:

  • szkolenia podnoszące wiedzę i umiejętności potrzebne do założenia i prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego;
  • wsparcie w tworzeniu biznesplanu;
  • doradztwo biznesowe;
  • doradztwo prawne, księgowe, marketingowe;
  • szkolenia zawodowe i branżowe dla osób, dla których tworzone są miejsca pracy.

Dotacje i wsparcie będą udzielane do wyczerpania środków. W dotychczasowych naborach z dotacji korzystały osoby zainteresowane działalnością w obszarze gastronomii, usług edukacyjno-opiekuńczych dla dzieci oraz usług remontowo-budowlanych.

Wsparcie oraz dotacje udzielane są przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS oraz Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Obszaru Rybnickiego (OWES).

Reklama