Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Pierwszy wrocławski panel obywatelski

Reklama
Nabór od 29.11.2019 do 23.12.2019 12:00
Wydział Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego
Łączny budżet 200 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Prezydent Wrocławia ogłosił roku otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pt. Pierwszy wrocławski panel obywatelski.

Zadanie obejmuje opracowanie koncepcji i zasad, przygotowanie merytoryczne i techniczne oraz zorganizowanie pierwszego wrocławskiego panelu obywatelskiego dotyczącego transportu: 

1. Opracowanie regulaminu pierwszego wrocławskiego panelu obywatelskiego: 

a. w terminie nie później niż do 31 stycznia 2020 r.; 

b. obejmującego cały proces; 

c. regulującego w szczególności: zakres panelu, harmonogram jego realizacji, sposób wyboru panelistów/panelistek, sposób tworzenia rekomendacji i głosowania nad nimi, tryb i czas pracy panelistów/panelistek, sposób udziału ekspertów/ekspertek oraz przedstawicieli/przedstwicielek stron; 

d. wskazującego skład i zakres działań Zespołu Koordynującego pierwszy wrocławski panel obywatelski; 

e. w oparciu o doświadczenie Oferenta oraz poniższe publikacje: 

• Marcin Gerwin, Panele obywatelskie. Przewodnik po demokracji, która działa, Kraków 2018;

• Kierunek: Panel obywatelski. Wskazówki dla zainteresowanych, Lublin 2018. Zakres panelu opracowany zostanie we współpracy z Wydziałem Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia. 

2. Opracowanie koncepcji oraz przeprowadzenie kampanii informacyjnej dotyczącej pierwszego wrocławskiego panelu obywatelskiego: 

a. prowadzonej przed i w trakcie panelu obywatelskiego; 

b. uwzględniającej kanały dotarcia analogowe przede wszystkim: plakaty (projekt graficzny, druk; nie mniej niż 150 szt.), ulotki informacyjne (projekt graficzny, druk, nie mniej niż 5000 szt. w formacie nie mniejszym niż B5, dwustronne); reklama w prasie lokalnej (projekt graficzny, publikacja w nie mniej niż dwóch czasopismach); 

c. uwzględniającej kanały dotarcia elektroniczne przede wszystkim: podstrona na stronie www.wroclaw.pl/rozmawia (przygotowanie treści przed i w trakcie panelu obywatelskiego w zakresie informacji o nim i aktualności, nie mniej niż 5 artykułów), wydarzenie na profilu na www.facebook.com/wroclawrozmawia (założenie wydarzenia, projekt graficzny baneru i elementów graficznych postów, zamieszczanie postów przed i w trakcie panelu obywatelskiego (nie mniej niż 20 postów) oraz utrzymanie interakcji z osobami zainteresowanymi wydarzeniem (udzielanie odpowiedzi na zamieszczane w wydarzeniu komentarze), reklama w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter (projekt graficzny, tekst), reklama na ekranach MPK i biletomatach MPK (projekt graficzny) oraz przystankach MPK (projekt graficzny). 

Urząd Miejski Wrocławia zapewni dostęp wspomnianej strony www i profilu na portalu społecznościowym oraz zrealizuje reklamę na ekranach, biletomatach i przystankach MPK. 

3. Przeprowadzenie wyboru panelistów/panelistek spośród osób, które zgłosiły się po pierwszym etapie losowania: 

a. w terminie nie później niż do 31 marca 2020 r.; 

b. w sposób zapewniający jego transparentność i losowość; 

c. w sposób zapewniający kontrolę cech społeczno-demograficznych i przestrzennych w próbie panelistów/panelistek na podstawie dostępnych statystyk publicznych na temat populacji Wrocławia. Urząd Miejski Wrocławia dokona pierwszego etapu losowania panelistów/panelistek, a następnie wydrukuje i roześle zaproszenia pod wylosowane punkty adresowe. 

4. Przeprowadzenie w terminie nie później niż do 28 czerwca 2020 r., zgodnie z zapisami regulaminu, o którym mowa w pkt. 1, pierwszego wrocławskiego panelu obywatelskiego dla nie mniej niż 75 panelistów/panelistek i nie mniej niż 10 panelistów/panelistek rezerwowych, a w sumie nie więcej niż 100, obejmującego w szczególności: 

a. koordynację przebiegu panelu; 

b. organizację nie mniej niż czterech spotkań: dwóch w części edukacyjnej i dwóch w części deliberacyjnej; 

c. przygotowanie i przeprowadzenie części edukacyjnej i części deliberacyjnej; 

d. utrzymywanie stałego kontaktu z panelistami/panelistkami; 

e. wypłacenie diet dla panelistów/ panelistek w wysokości nie mniejszej niż 600,00 zł; 

f. opracowanie programu panelu dla panelistów/panelistek; g. zapewnienie udziału ekspertów/ekspertek; 

h. zapewnienie udziału przedstawicieli/przedstawicielek stron, które zostaną określone w regulaminie; 

i. organizację transmisji na żywo części edukacyjnej na stronie www.facebook.com/wroclawrozmawia we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia; 

j. wybór facylitatorów/facylitatorek i współpracę z nimi; 

k. organizację poczęstunku podczas wszystkich spotkań; l. organizację sal do spotkań; m. przygotowanie i przeprowadzenie głosowań. 

5. Opracowanie w formie tekstowej raportu z pierwszego wrocławskiego panelu obywatelskiego. 

6. Zorganizowanie spotkania podsumowującego, na którym przedstawiciele panelistów/panelistek przedstawią rekomendacje panelu Prezydentowi Wrocławia oraz przedstawicielom Rady Miejskiej Wrocławia we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia. 

Wszystkie działania podejmowane są we współpracy z zespołem monitorującym powołanym przez Prezydenta Wrocławia najpóźniej do 15 stycznia 2020 roku. 

Oferty wraz z dokumentami należy składać w sekretariacie Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia, 50–032 Wrocław, ul. G. Zapolskiej 4, I piętro, pokój 120 (sekretariat).

Reklama