Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Dofinansowanie wkładu własnego do projektów realizujących zadania własne Gminy Miasta Toruń finansowanych z funduszy Unii...
Uwaga!
W związku z obostrzeniami sanitarnymi obowiązującymi z powodu pandemii koronawirusa Covid-19 Prezydent Miasta Torunia informuje, że wprowadza dodatkowy sposób składania dokumentów w otwartych konkursach ofert oraz naborach w trybie art.19a - na realizację zadań publicznych Gminy Miasta Toruń przez organizacje pozarządowe.
Dotychczas obowiązująca procedura przewiduje przygotowanie ofert w internetowym generatorze ofert witkac.pl, a następnie dostarczenie do Urzędu Miasta Torunia wygenerowanego i podpisanego dokumentu wraz z załącznikami w wersji papierowej.
Zmieniona - rozszerzona procedura - pozwala na dostarczenie przygotowanego kompletu dokumentów także za pomocą poczty elektronicznej lub platformy ePUAP.
Komunikat Prezydenta Miasta Torunia z dnia 10 Kwietnia 2020 r. do pobrania TUTAJ: https://bip.torun.pl/dokumenty.php?Kod=1255431.
Dodatkowy sposób składania ofert w otwartych konkursach i naborach obowiązuje do odwołania.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przedmiot konkursu
Wsparcie realizacji zadania w 2020 roku w zakresie dofinansowania wkładu własnego do projektów realizujących zadania własne Gminy Miasta Toruń finansowanych z funduszy Unii Europejskiej i innych środków zagranicznych o podobnym charakterze oraz z funduszy krajowych (innych niż samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego).
UWAGA
Oferty można składać w czterech naborach:
I nabór - do dnia 31 marca 2020 r.,
II nabór - do dnia 29 maja 2020 r.,
III nabór - do dnia 31 lipca 2020 r.,
IV nabór - do dnia 30 września 2020 r.,
lub do wyczerpania środków finansowych.
Minimalna kwota dotacji z budżetu Gminy Miasta Toruń na zadania finansowane z funduszy Unii Europejskiej/innych środków zagranicznych o podobnym charakterze oraz z funduszy krajowych wynosi 3 000 zł, a maksymalna 25 000 zł.
Dofinansowanie przez Gminę finansowego wkładu własnego wymaganego przez grantodawcę zewnętrznego może wynieść do 100%:
- w przypadku obowiązkowego wkładu finansowego,
- w przypadku kiedy wkład finansowy (u grantodawcy zewnętrznego) można w całości zastąpić wkładem osobowym lub rzeczowym, a oferent ubiega się od Gminy Miasta Toruń o dotację na zadeklarowany u grantodawcy zewnętrznego wkład finansowy.
W przypadku zadań wieloletnich dofinansowanych przez grantodawcę zewnętrznego oferent może ubiegać się o dofinansowanie z Gminy Miasta Toruń na działania realizowane wyłącznie w 2020 roku, przy czym okres realizacji zadania musi być zbieżny z okresem realizacji zadania dofinansowanego przez grantodawcę zewnętrznego. Oferent jest zobowiązany do złożenia na formularzu oferty: opisu merytorycznego, kosztorysu i harmonogramu realizacji zadania obejmującego rok 2020.
Zadania wieloletnie dofinansowane przez grantodawcę zewnętrznego mogą być rozpatrywane jako zadania jednoroczne jedynie dla roku 2020, o ile spełniają wszystkie wymogi formalne dla zadań jednorocznych. W tym przypadku wymagana jest zgoda ze strony oferenta na rozpatrywanie wyłącznie części wniosku odnoszącej się do roku 2020 poprzez złożenie stosownego oświadczenia do oferty.
Rodzaj i formy realizacji zadań:
1. Zadanie może być realizowane w różnych formach, a w szczególności poprzez organizację następujących niekomercyjnych przedsięwzięć:
1) inicjatyw kulturalnych, działań z zakresu sztuki, na rzecz ochrony dóbr kultury, podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej;
2) działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami;
3) przedsięwzięć z zakresu ochrony i promocji zdrowia, profilaktyki uzależnień oraz przeciwdziałania patologiom społecznym;
4) działań o charakterze edukacyjno-wychowawczym angażujących dzieci i młodzież w czasie wolnym;
5) działań na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym;
6) działań z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób;
7) promocji zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy;
8) działań wspomagających rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości;
9) przedsięwzięć z zakresu wspierania i upowszechniania turystyki i krajoznawstwa;
10) przedsięwzięć w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego;
11) działań na rzecz osób w wieku emerytalnym.
2. Nie będą wspierane pojedyncze, realizowane jako samodzielne wydarzenia: szkolenia, konferencje, festyny, wycieczki, lokalne święta lub zawody sportowe.
3. Oferent wykonujący zadanie jest zobowiązany do promocji realizowanego zadania zgodnie z zasadami określonymi w umowie.
4. W przypadku wyboru ofert, realizacja zadania nastąpi w trybie wsparcia realizacji zadania.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl