Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Warszawska Akademia Młodych Liderów 4.0 (WAML)

Reklama
Nabór od 28.11.2019 do 07.01.2020 16:00
Centrum Komunikacji Społecznej
Łączny budżet 100 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Młodzież
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Centrum Komunikacji Społecznej ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: Warszawska Akademia Młodych Liderów 4.0 (WAML).

Odbiorcy projektu:

- co najmniej 35 młodzieżowych liderów (13-26 lat), zaangażowanych w samorządy uczniowskie i studenckie, młodzieżowe rady, organizacje pozarządowe lub inne grupy formalne i nieformalne, w działalności na rzecz grupy rówieśniczej, najbliższego otoczenia bądź m.st. Warszawy. Co najmniej 5 uczestników powinno reprezentować środowiska studenckie lub być w wieku studenckim.

 

Główne założenia projektu:

  1. Przygotowanie i przeprowadzenie czwartej edycji Warszawskiej Akademii Młodych Liderów (WAML).
  2. Współpraca z absolwentami poprzednich trzech edycji Akademii.
  3. Współpraca z Zespołem Programowym programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020” w zebraniu od uczestników propozycji założeń dotyczących przyszłych działań miasta kierowanych do warszawskiej młodzieży.

Ważne aspekty realizowanego działania:

1.Rozwój kompetencji młodych liderów, w szczególności w obszarach: Ja jako lider, Ja i mój zespół, Ja w Warszawie;

2. Integracja warszawskiego środowiska młodzieżowych liderów i osób pracujących z i na rzecz młodzieży;

  1. Różnorodność form i metod pracy z naciskiem na naukę przez doświadczenie i uczestnictwo w procesie szkoleniowo-mentoringowym;
  2. Metody i narzędzia rekrutacji uczestników dostosowane do różnego wieku uczestników oraz w wariancie przy liczbie zgłoszeń wykraczającej ponad liczbę miejsc oraz poniżej zakładanej liczby uczestników;
  3. W programie Akademii rekomendujemy następujące elementy:

- warsztat wprowadzająco-integracyjny;

- warsztat wprowadzający w tematykę przywództwa i liderstwa;

- cykl spotkań/warsztatów wspomagających proces rozwoju liderskiego
i budowania dialogu między młodymi liderami a samorządem i instytucjami miejskimi;

- tworzenie przestrzeni do dialogu młodzieży z Urzędem;

- trening zadaniowy.

  1. W sylwetce absolwenta Akademii rekomendujemy uwzględnić następujące kompetencje:

- zna strukturę działania samorządu lokalnego, zakres zadań miasta oraz ofertę m.st. Warszawy skierowaną do młodych mieszkańców;

- zna miejskie narzędzia partycypacji i dialogu, m.in. konsultacje społeczne, budżet obywatelski, inicjatywa lokalna, Aktywna warszawska młodzież, Ochotnicy warszawscy i potrafi z nich korzystać.

 

  1. Projekt powinien zakończyć się wydarzeniem podsumowującym, którego celem powinno być pokazanie rezultatów projektu oraz docenienie jego uczestników;
  2. Warszawska Akademia Młodych Liderów powinna być programem, który z jednej strony przekaże uczestnikom wiedzę, z drugiej da możliwość przepracowania i poćwiczenia niektórych treści, po trzecie będzie inspiracją dla młodych w kontekście postaw, wartości, pomysłów na działania.
  3. Dopuszcza się w uzasadnionych przypadkach realizację części zadania poza terenem m.st. Warszawy. Wówczas należy uzasadnić, dlaczego dana część zadania nie może lub nie powinna być realizowana na terenie m.st. Warszawy. 

Oferta musi uwzględniać całość zadania.

Zadanie konkursowe realizuje założenia programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020” (załącznik do Zarządzenia nr 87/2016 Prezydenta m.st. Warszawy), zwłaszcza cele szczegółowe: II.3 Tworzenie możliwości współdecydowania przez młodzież o sprawach miasta, w szczególności o ofercie kierowanej do młodych ludzi oraz II.4 Tworzenie mechanizmów wspierających inicjatywy młodzieżowe.

 

 

W ramach realizacji zadania zostanie wyłoniony tylko jeden oferent, który będzie zobowiązany do:

  1. Wzięcia udziału na początku realizacji zadania w spotkaniu nt. Programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020” („Młoda Warszawa”);
  2. Stałej partnerskiej współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy przy realizacji zadania, m.in. poprzez ścisłą i merytoryczną współpracę z Zespołem ds. polityki młodzieżowej;
  3. Realizacji działań zgodnie z założeniami programu „Młoda Warszawa”;
  4. Podczas wszystkich organizowanych działań oferent zobowiązany będzie do promowania Facebooka Młoda Warszawa;
  5. Umieszczenia na stronie internetowej organizacji/zadania oraz wszelkich materiałach wykonywanych w ramach zadania informacji o Programie „Młoda Warszawa”;
  6. Dystrybucji wśród uczestników materiałów edukacyjnych i informacyjnych wydanych przez Dział Polityki Młodzieżowej, w tym: Miejski Informator Młodzieżowy;
  7. Przygotowania kompleksowego podsumowania podejmowanych działań z uwzględnieniem informacji zwrotnej od uczestników oraz rekomendacji do rozwoju podobnego zadania w przyszłości;
  8. Zbierania informacji dotyczącej wskaźników realizacji celu I i II. Programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020” w zakresie prowadzonych działań.
  9. Realizowania zadania zgodnie z wytycznymi wynikającymi z ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 405 z późn. zm.), w szczególności Zleceniobiorca zapewni, że będą realizowane obowiązki wynikające z ww. ustawy. W umowie zawarte zostaną zapisy o następującej treści:

Obowiązki wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym:

  1. Zleceniobiorca oświadcza, że znana mu jest treść ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz. U. 2018 r. poz. 405 z późn. zm.) oraz obowiązki z niej wynikające, jak również sankcje związane z ich niedopełnieniem.
  2. Przed dopuszczeniem do realizacji zadań wynikających z umowy w zakresie działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi Zleceniobiorca zweryfikuje  osoby biorące udział przy wykonywaniu ww. czynności  pod kątem ich figurowania w  Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym (zwanego dalej Rejestrem).
  3. Przy wykonywaniu umowy, w w/w zakresie nie będą brały udziału osoby, które: 

- widnieją w Rejestrze lub;

- nie zostały poddane weryfikacji pod kątem figurowania w Rejestrze lub,

- co do których Zleceniobiorca powziął informację, że w stosunku do nich prowadzone są postępowania karne o których mowa w art. 2 ww. ustawy.

Miasto Stołeczne Warszawa zastrzega sobie możliwość uregulowania w umowie kwestii praw autorskich do utworów wytworzonych w ramach realizacji zadania publicznego. Prawa autorskie zostaną przekazane Miastu albo udostępnione przez Wykonawcę w ramach wolnej licencji (creative commons) – uznanie autorstwa – użycie niekomercyjne – bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowa.

 

Miasto Stołeczne Warszawa  dopuszcza możliwość, że utwory powstałe w ramach wykonywania zadania publicznego będą udostępniane na innych wolnych licencjach niż wskazana wyżej, jeżeli będzie to wynikało z uzasadnienia Oferenta. Oferent powinien wskazać rodzaj wolnej licencji i uzasadnić jej wybór. Miasto nie jest jednak  związane ofertą w tym zakresie. 

W przypadku udostępnienia utworu na zasadzie wolnej licencji Miasto zastrzega konieczność wskazania obok autora informacji, że utwór powstał przy finansowaniu ze środków Miasta.

 

Kwestie przekazania praw autorskich albo udostępnienia utworów na zasadzie wolnej licencji zostaną uregulowane w umowie, która doprecyzuje także informację o dofinansowaniu przez Miasto.

 

Umożliwi to dostęp do materiałów wszystkim zainteresowanym podmiotom, a w szczególności m.st. Warszawie w związku z planowanym, w kolejnych latach, ogłoszeniem konkursu na kontynuację działań związanych z realizacją Programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”.

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama