Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

The United Nations Democracy Fund (UNDEF) - Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Demokracji

Reklama
Nabór od 22.11.2019 do 22.12.2019 23:59
The United Nations Democracy Fund
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje od 100 tys. do 300 tys. USD
Młodzież, Organizacje pozarządowe
UNDEF wspiera projekty wzmacniające głos społeczeństwa obywatelskiego, promujące prawa człowieka i zachęcające wszystkie grupy do udziału w procesach demokratycznych.

Projekty UNDEF trwają dwa lata. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o dotację w wysokości co najmniej 100 000 dolarów i maksymalnie 300 000 dolarów. 

Zdecydowana większość funduszy UNDEF trafia do lokalnych organizacji społeczeństwa obywatelskiego - zarówno w fazie transformacji, jak i konsolidacji demokratyzacji. W ten sposób UNDEF odgrywa wyraźną rolę w uzupełnianiu innych prac ONZ - współpracy z rządami - w celu wzmocnienia demokratycznych rządów na całym świecie.

Wnioski należy składać w języku angielskim lub francuskim, dwóch językach roboczych ONZ.

Wnioski należy składać poprzez Online Project Prop System (OPPS) - portal internetowy, który umożliwia wnioskodawcom przesyłanie formularzy wniosków projektowych do UNDEF drogą elektroniczną. OPPS jest dostępny za pośrednictwem strony internetowej UNDEF. Każda sesja automatycznie wyloguje kandydatów po 1 godzinie i 45 minutach. Zaleca się pracę w trybie offline przy użyciu pustego formularza propozycji projektu jako odniesienia przed wprowadzeniem informacji do systemu.

Wnioski podlegają bardzo rygorystycznej i konkurencyjnej procedurze selekcji, a do finansowania wybrano mniej niż dwa procent. Projekty mieszczą się w co najmniej jednym z ośmiu głównych obszarów:

  1. Równość płci; 
  2. Aktywność na rzecz społeczności lokalnych; 
  3. Praworządność i prawa człowieka; 
  4. Zaangażowanie młodzieży; 
  5. Wzmocnienie interakcji społeczeństwa obywatelskiego z rządem; 
  6. Media i wolność informacji; 
  7. Narzędzia do wiedzy; 
  8. Procesy wyborcze
Reklama