- Opis zadania:
Szkolenie sportowe osób niepełnosprawnych,
Zakres realizacji zadania:
Ogólne warunki realizacji zadania:
- Oferent realizuje zadanie m.in. poprzez:
- szkolenie stacjonarne
- udział we współzawodnictwie sportowym
- organizacje zgrupowań szkoleniowych
- Osoba prowadząca szkolenie zobowiązana jest do prowadzenia dziennika zajęć, który będzie jednym z dokumentów wymaganych przy rozliczeniu realizacji zadania.
Środki finansowe przyznane na realizację zadania oferent będzie mógł przeznaczyć na:
A – koszty merytoryczne:
- organizacja szkolenia: wynagrodzenie szkoleniowca, fizjoterapeuty i obsługi technicznej, wynajem obiektów i urządzeń, wynajem lub zakup niezbędnego sprzętu i urządzeń sportowych do prowadzenia szkolenia, zakup osobistego sprzętu sportowego i ubiorów sportowych (którego koszty finansowane z dotacji nie mogą przekroczyć 15% dotacji, w tym do 3,5 tys. zł/szt.) – należy prowadzić ewidencję przychód – rozchód zakupionego sprzętu, ubezpieczenie OC oferenta i NNW uczestników szkolenia;
- współzawodnictwo sportowe: transport, zakwaterowanie, wyżywienie, opłaty startowe, wpisowe, opłaty sędziowskie i inne koszty udziału w zawodach uzasadnione specyfiką dyscypliny, ubezpieczenie OC oferenta i NNW uczestników szkolenia.
B – obsługa administracyjna, obsługa finansowo-księgowa (materiały biurowe, obsługa księgowa), której koszty finansowane z dotacji nie mogą przekroczyć 5% dotacji
C - inne koszty, w tym koszty wyposażenia i promocji:
- przygotowanie, zakup materiałów promocyjnych, takich jak: plakaty, banery, ulotki
Uwaga
- Przy planowaniu zadania należy uwzględnić tylko te koszty, które dotyczą zakresu merytorycznego oraz terminu realizacji zadania opisanego w ofercie, a nie całej działalności szkoleniowej prowadzonej przez organizację.
- Każdy uczestnik szkolenia musi być objęty ubezpieczeniem NNW oraz posiadać aktualne badania lekarskie pozwalające na uprawianie sportu.
- Prowadzącego szkolenie obowiązuje posiadanie „listy uczestników szkolenia” zawierającej datę, zakres godzinowy zajęć, nazwisko szkoleniowca i frekwencję, która będzie wymagana w trakcie kontroli realizacji zadania oraz będzie stanowiła dokument służący rozliczeniu rezultatów zadania.
Wyjaśnienie dotyczące rozpatrywanych ofert:
Do oferty należy dołączyć informację zbiorczą dotyczącą liczby uczestników szkolenia stacjonarnego w podziale na dyscypliny, zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 3 (wzór, znajduje się na stronie www.ngo.um.warszawa.pl) do niniejszego zarządzenia.
W załączonym zestawieniu należy podać tylko taką liczbę uczestników, która ma zostać objęta dofinansowaniem, a nie liczbę wszystkich uczestników prowadzonej działalności sportowej.
W przypadku:
- przyjęcia dotacji oferent zobowiązany jest przesłać wraz z oświadczeniem
o przyjęciu dotacji - imienny wykaz uczestników i harmonogram szkolenia datowany na dzień rozpoczęcia realizacji zadania (wzór, znajduje się na stronie www.ngo.um.warszawa.pl)
- W ofercie należy opisać m.in. dokładnie grupy docelowe, do których kierowane jest szkolenie. W ocenie oferty wyżej punktowane będą grupy kontynuujące szkolenie.
- Wyłonieni oferenci przed zawarciem umowy będą zobowiązani do dostarczenia do Zespołu Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Targówek imiennych wykazów uczestników szkolenia oraz harmonogramu szkolenia.
- Należy złożyć zbiorczą informację dot. liczby zawodników/uczestników szkolenia wraz z oświadczeniem o odbiorcach i zakresie zadania w ofercie składanej w Biurze Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy lub innej dzielnicy.
- W przypadku, gdy liczba uczestników szkolenia będzie mniejsza od podanej w ofercie, dotacja zostanie proporcjonalnie obniżona.
- Każdy uczestnik szkolenia musi być objęty ubezpieczeniem NNW oraz posiadać aktualne badania lekarskie pozwalające na uprawianie sportu.
- Oferenta obowiązuje posiadanie aktualnej na czas realizacji zadania polisy OC w związku z proponowaną działalnością statusową oraz posiadanym mieniem.
- Podmioty realizujące zadanie powinny posiadać niezbędne warunki i doświadczenie w realizacji zadań o podobnym charakterze, w tym:
- kadrę z doświadczeniem zawodowym
- bazę lokalową (własną lub potwierdzoną umową przyrzeczenia najmu/użyczenia) umożliwiająca realizację zadania.
- Na dane zadanie oferent może otrzymać dotację tylko z jednego biura Urzędu m.st. Warszawy lub Urzędu Dzielnicy m.st. Warszawy.
- Jeśli oferta złożona w Biurze Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy lub innym Urzędzie Dzielnicy dotyczy:
- wszystkich elementów wymienionych w ogłoszeniu konkursowym (szkolenia stacjonarnego, współzawodnictwa i zgrupowań sportowych) – organizacja nie może ubiegać się o dofinansowanie w dzielnicy dla tych samych uczestników szkolenia;
- wyłącznie szkolenia stacjonarnego – organizacja może ubiegać się o dofinansowanie w dzielnicy udziału we współzawodnictwie i/lub organizacji zgrupowań dla tych samych uczestników szkolenia;
- szkolenia stacjonarnego – organizacja nie może jego kosztów rozdzielać w ofercie pomiędzy Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy a dzielnicę tj. np.: wnioskować o dofinansowanie wynagrodzenia osób szkolących w biurze a dofinansowanie wynajmu bazy w dzielnicy.
|