Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fajne Granty T-Mobile – program grantowy dla najmłodszych miłośników nowych technologii

Reklama
Nabór od 20.11.2019 do 13.12.2019 23:59
Fundacja CoderDojo Polska i firma T-Mobile Polska
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Młodzież, Dzieci
Właśnie rozpoczęła się trzecia edycja wyjątkowego programu Fajne Granty T-Mobile. Akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i sprawia, że mnóstwo młodych osób zaczyna fascynować się programowaniem. Udział w konkursie mogą wziąć organizacje pozarządowe, szkoły, biblioteki, ośrodki kultury. Co można zdobyć? Nowoczesny sprzęt i bezcenną wiedzę!

Fajne Granty to program realizowany przez Fundację CoderDojo Polska i firmę T-Mobile Polska. Jego celem jest wsparcie inicjatyw i środowisk zajmujących się szerzeniem nauki programowania skierowanej do społeczności lokalnej. W ramach Fajnych Grantów można otrzymać środki i sprzęt, który pozwoli zrealizować zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem nowych technologii.

– W jednej z poprzednich edycji chłopcy z Łomży zrobili ekorobota – robota ze śmieci. Elementy, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasowały, po dołączeniu kilku części elektronicznych, które mogli kupić dzięki przyznanemu grantowi, przekształciły się w coś spektakularnego! – mówi Joanna Pawlak, Prezes Fundacji CoderDojo Polska.

Stwórz technologiczne pudełko!

Kto z nas nie lubi rozpakowywać pudełka, w którym kryje się coś ciekawego? Wyzwaniem, które czeka na uczestników tegorocznej edycji programu, jest wymyślenie scenariusza zajęć wraz z materiałami potrzebnymi do ich przeprowadzenia. Warunek konieczny: wszystko musi zmieścić się w jednym, niezbyt dużym pudełku! 

Aby zgłosić się do programu, wystarczy zebrać pasjonatów nowych technologii i wspólnie wymyślić scenariusz zajęć oraz stworzyć listę niezbędnych materiałów. Swój pomysł należy opisać w zgłoszeniu dostępnym na stronie www.fajnegranty.pl.

Następnie Komisja Grantowa, złożona z ekspertów z branży nowych technologii oraz przedstawicieli instytucji wspierających nowoczesną edukację, przydzieli środki na realizację najlepszych scenariuszy. Zadaniem laureatów będzie wypełnienie dwóch pudełek (o wymiarach 53x43x28,5 cm, wielkość walizki transportowej) sprzętem o wartości do 1000 złotych każde. Zawartość pudełek powinna być identyczna. Za pomocą materiałów z pierwszego pudełka uczestnicy konkursu będą realizować warsztaty, a drugi egzemplarz prześlą do siedziby Fundacji CoderDojo wraz z dokumentacją rozliczeniową, aby otrzymać zwrot kosztów. Wszystkie przesłane pudełka wezmą udział w drugim etapie rozgrywki.

Impuls do wszechstronnego rozwoju

Nadesłane Fajne Pudełka zostaną ocenione przez mentorów CoderDojo podczas zajęć z Ninja, czyli podopiecznymi Fundacji. Oceniane będą głównie dwa kryteria: innowacyjność oraz możliwość wykorzystania sprzętu już po zakończeniu programu grantowego. Autorzy najlepszego pomysłu otrzymają zaproszenia na specjalne warsztaty w siedzibie partnera, firmie T-Mobile Polska.

– Fajne Granty to program, który zachęca uczestników do nauki kreatywnego myślenia i współpracy. Dzięki niemu powstanie solidna baza wiedzy, z której każdy będzie mógł skorzystać. Dla tych młodych osób to także szansa na podzielenie się swoją pasją ze światem i pokazanie, że programowanie może być dobrą zabawą i otwiera wiele możliwości rozwoju – podsumowuje Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej w T-Mobile Polska. – Jako firma technologiczna chcemy wspierać akcje i pomysły związane z kodowaniem, gdyż jednym z filarów naszej działalności jest digital responsibility. Troska o świadome korzystanie z nowych technologii i umiejętność wykorzystywania ich do rozwoju, zwłaszcza przez dzieci i młodzież, jest dla nas niezwykle istotna.

Zgłoszenia do programu Fajne Granty T-Mobile przyjmowane są do 13.12.2019 r. poprzez stronę https://fajnegranty.pl/

Reklama