Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Dotacje na szkolenia z edukacji o prawach człowieka

Reklama
Nabór od 15.11.2019 do 30.11.2019 23:00
Departament Młodzieży Rady Europy
Łączny budżet 41 tys. EUR
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 5,5 tys. EUR
Organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne mogą aplikować o dotacje na organizację szkoleń z edukacji o prawach człowieka (NTCs) w ramach programu “Młodzi dla demokracji” Departamentu Młodzieży Rady Europy.

Szkolenia mają na celu podnoszenie kwalifikacji pracowników młodzieżowych, szkolnych edukatorów oraz młodych liderów zajmujących się tematyką praw człowieka oraz zapoznanie ich z narzędziami programu Compass i zapisami Karty Edukacji na rzecz Demokratycznego Obywatelstwa i Edukacji Praw Człowieka. O dotacje mogą starać się m.in. centra młodzieżowe oraz instytucje zajmujące się tematyką praw człowieka.

Organizacje, które pomyślnie przejdą proces aplikacyjny mogą od Departamentu Młodzieży otrzymać dotację do 5,5 tys. euro, pomoc wykwalifikowanego trenera lub doradcy edukacyjnego oraz wsparcie instytucjonalne.

Termin składania wniosków upływa 25 listopada.

Reklama