Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Konkurs MSiT: Programu „Sport Akademicki” w 2020 roku

Reklama
Nabór od 14.11.2019 do 16.12.2019 23:59
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Łączny budżet 6 mln PLN
Do 80% dofinansowania
Kwota dofinansowania nieznana
Młodzież
Minister Sportu i Turystyki ogłosił nabór wniosków do Programu „Sport Akademicki” w 2020 r. w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.

O przyznanie dofinansowania na realizowane w ramach programu zadania, mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, powołane do realizacji w ramach swej podstawowej działalności statutowej zadań w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej  w środowisku akademickim, tj. związki stowarzyszeń, stowarzyszenia, fundacje.  W szczególności podmioty o zasięgu ogólnopolskim, posiadające odpowiednie (ponadregionalne i wojewódzkie) struktury organizacyjne.  

 Głównymi celami programu są: 

1) zwiększenie aktywności fizycznej studentów;

2) tworzenie warunków do aktywnego spędzania czasu wolnego, współzawodnictwa sportowego oraz kształtowanie zdrowego stylu życia studentów; 

3) kształtowanie rozwoju psychofizycznego studentów, kreowanie aktywności fizycznej jako niezbędnego czynnika do prawidłowego funkcjonowania organizmu, budowa postaw obywatelskich i  wolontariatu sportowego;  

4) wspieranie inicjatyw i działań na rzecz rozwoju sportu akademickiego oraz promocja  społecznych, wychowawczych, prozdrowotnych i edukacyjnych walorów sportu. 

Priorytetowo traktowane będą zadania ukierunkowane na:

a) inicjowanie i stymulowanie aktywności fizycznej wśród studentów; 

b) wspieranie organizacji systematycznych zajęć w sekcjach sportowych ukierunkowanych na stały rozwój sportowy i podnoszenie umiejętności; 

c) tworzenie warunków do rywalizacji sportowej studentów i klubów sportowych wszystkich typów uczelni.  

Główne warunki realizacji: 

1. Zadanie może być realizowane wyłącznie w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku. 

2. W przedsięwzięciach realizowanych w ramach zadania uczestniczyć mogą wyłącznie studenci. 

3. Liczba uczestników, sposób rekrutacji oraz zasięg zadania (np. liczba uczelni, województw) musi być opisany we wniosku. 

4. W przypadku realizacji kilku przedsięwzięć jednostkowych będących składowymi wnioskowanego zadania, wymagane jest wyszczególnienie tych przedsięwzięć  w zał. nr 1 oraz w zał. nr 2 jednostkowych do wniosku.

5. Przedmiotem dofinansowania mogą być te zadania, których realizację zaplanowano po terminie złożenia wniosku.  

6. Nie można planować przeznaczenia środków finansowych z dofinansowania MSiT na nagrody finansowe i rzeczowe, kwota planowana na zakup niezbędnego do realizacji sprzętu sportowego nie może przekraczać 10% kosztów bezpośrednich z dofinansowania. 

7. Wymagane jest, aby wnioskodawca posiadał doświadczenie w realizacji zadań o podobnym charakterze, z udziałem środków publicznych. We wniosku należy je wymienić oraz szczegółowo scharakteryzować. 

8. Przedsięwzięcie realizowane w ramach niniejszego zadania nie może zakładać pobierania jakichkolwiek opłat od uczestników. 

Uwaga: Istotne informacje dotyczące zadań realizowanych w ramach  programu.  

Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF), którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Na realizację Programu w 2020 roku przeznacza się kwotę 6 000 000 zł. 

Ostateczna wysokość środków finansowych może ulec zmianie w zależności  od wysokości przychodów FRKF. 

Wnioski o dofinansowanie na realizację zadań należy nadsyłać do dnia 16 grudnia  2019 r.

Wniosek należy przygotować za pośrednictwem elektronicznego systemu obsługi ofert i wniosków Ministerstwa Sportu i Turystyki AMODIT. 

Wniosek wraz z załącznikami musi być sporządzony wyłącznie na formularzach zamieszczonych w systemie elektronicznym AMODIT. Wypełnione formularze należy przesłać drogą elektroniczną w systemie AMODIT. Po wypełnieniu elektronicznych formularzy wniosku, należy ją wydrukować, podpisać, opieczętować i przekazać w formie papierowej do MSiT. 

Wnioski konkursowe można składać osobiście lub drogą pocztową na adres: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Departament Sportu dla Wszystkich, 00-082 Warszawa, ul. Senatorska 14.

Reklama