Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Konkurs Grantowy Fundusz Inicjowania Rozwoju

Reklama
Nabór od 03.10.2019 do 17.10.2019 17:00
Fundacja Inicjowania Rozwoju UP „Foundation”
e-mail: koordynator@upfoundation.pl tel.: 664 899 125
Łączny budżet 75 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 25 tys. PLN
Do zdobycia granty w wysokości nawet 25 tysięcy złotych, wsparcie merytoryczne, profesjonalnie przygotowana kampania crowdfundingowa oraz szkolenia. Masz pomysł na zmianę w swoim otoczeniu? A może działasz w skali całego Województwa Pomorskiego? Zaproś do współpracy lokalną instytucję publiczną i zaprzyjaźnioną firmę, opracujcie razem pomysł i zgłoście go w Konkursie. Konkurs trwa tylko do 17 października 2019 roku.

Reprezentujesz pomorską organizację pozarządową?
Współpracujesz z instytucjami publicznymi np. gminą, czy szkołą?
Utrzymujesz dobre relacje z lokalnym przedsiębiorcą?
Jeżeli jednocześnie dostrzegasz wyzwania swojej społeczności lokalnej i wiesz, jak je skutecznie rozwiązać weź udział w 5 edycji Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju. Zgłoszenia można przesyłać tylko do 17 października.

Dzięki zaangażowaniu największych pomorskich firm, w tym Zakładów Farmaceutycznych POLPHARMA S.A., LPP S.A. oraz Farm Frites S.A. można pozyskać środki, na realizację innowacyjnych przedsięwzięć międzysektorowych, służących rozwojowi lokalnych społeczności i odczuwalnie poprawiających jakość życia mieszkańców Województwa Pomorskiego.

To już piąta edycja, jedynego w Województwie Konkursu, który powstał ze wspólnej inicjatywy pomorskich firm, organizacji pozarządowych i samorządu. Dotychczas udało nam się dofinansować 21 projektów na łączną kwotę ponad 410 000 zł. Wśród nich są takie inicjatywy jak: Browar Spółdzielczy z Pucka, Sklep Charytatywny LUK LUK z Sopotu, Boisko w miejscowości Złe Mięso, Tczewscy Kurierzy Rowerowi, czy gdańskie fundacje “Nielada Historia” oraz “Kobiety Wędrowne”.

O Granty FIR mogą ubiegać się partnerstwa międzysektorowe, których liderem jest pomorska organizacja pozarządowa lub przedsiębiorstwo społeczne, działająca wspólnie z przedstawicielem biznesu i instytucji publicznej na rzecz zmiany społeczno-gospodarczej w środowisku lokalnym bądź w skali całego Województwa.

W szczególności wspierane będą inicjatywy, które:

  • wspierają rozwój przedsiębiorczości społecznej,
  • wpływają na rzeczywiste rozwiązanie problemu lub wyzwania społecznego danego środowiska lokalnego,
  • przyczyniają się do zwiększenia zatrudnienia,
  • stanowią innowację społeczną,
  • wspierają zrównoważony rozwój w obszarze ekologii, klimatu i środowiska naturalnego.

Szukamy przedsięwzięć ambitnych, innowacyjnych, prowadzących do trwałej pozytywnej zmiany, poprzez długoterminowe, wymierne efekty.

Poza możliwością otrzymania grantu, organizacje startujące w Konkursie mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń z prezentacji publicznych i crowdfundingu, wsparcia merytorycznego oraz tworzenia kampanii crowdfundingowych pod okiem ekspertów.

Zainteresowanych udziałem w Konkursie Grantowym Fundusz Inicjowania Rozwoju zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu oraz wypełnienia krótkiego formularza online. Jest to pierwszy etap Konkursu. Najlepsze inicjatywy zostaną zaproszone do kolejnego etapu, w którym będą rozwijane przy wsparciu merytorycznym oraz podczas szkoleń. Dokumentacja Konkursu oraz link do formularza znajdują się na stronie: www.forumrozwoju.org.pl.

Operatorem Funduszu jest Fundacja Inicjowania Rozwoju UP „Foundation”. To organizacja, która powstała z inicjatywy dynamicznych osób dostrzegających potrzebę zmian na Pomorzu. Misją Fundacji jest inicjowanie i wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego, przy wykorzystaniu potencjału płynącego ze współpracy międzysektorowej biznesu, sektora samorządowego oraz sektora organizacji pozarządowych. Działania rozwojowe prowadzone są cały rok. Elementem spajającym inicjatywy Fundacji jest konferencja Forum Inicjowania Rozwoju organizowana już od ośmiu lat, która w tym roku odbędzie się już 29 października w Centrum Hewelianum. Szczegółowe informacje na temat Forum są dostępne na stronie Fundacji: www.forumrozwoju.org.pl

Wszelkie pytania prosimy kierować do Operatora Funduszu:
Fundacja Inicjowania Rozwoju „UP Foundation”,
e-mail: koordynator@upfoundation.pl
tel.: 664 899 125

Zapraszamy!

Reklama