Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Sprawozdania NGO w czerwcu Kto i co musi zrobić? Sprawdź 20.06 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Zapewnienie specjalistycznego kompleksowego wsparcia dla dzieci pokrzywdzonych przestępstwem i ich rodzin

Reklama
Nabór od 14.05.2019 do 21.05.2019 12:00
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Łączny budżet 124,6 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje od 1 do 124,6 tys. PLN

I. Zapewnienie specjalistycznego kompleksowego wsparcia dla dzieci pokrzywdzonych przestępstwem i ich rodzin.

Planowana kwota środków przeznaczonych na finansowanie realizacji zadania wynosi: 124.600,00 zł

Zadanie jest współfinansowane ze środków Szczegółowego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta  Gdańska na rok 2019 oraz Gdańskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2016-2023.

1. Zadanie może być realizowane w przedziale czasowym: 06.2019 r. – 31.12.2019 r.

2. Miejsce realizacji zadania: lokal będący w dyspozycji Oferenta znajdujący się na terenie Gdańska.

3. Adresaci zadania: Dzieci i młodzież z podejrzeniem doświadczania przemocy lub doświadczające różnych form przemocy oraz niekrzywdzący rodzice lub opiekunowie zastępczy i rodzice adopcyjni (min. 70 osób).

 4. Zakres zadania:

1) Zapewnienie dzieciom ofiarom różnych przestępstw oraz ich rodzinom możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej oraz dostępu do wsparcia edukacyjnego i socjalnego  dla dziecka i  jego niekrzywdzących opiekunów.

2) Zapewnienie specjalistycznej wieloaspektowej pomocy mającej na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa dziecku i jego najbliższym, zmniejszenie społecznych i psychicznych konsekwencji przemocy oraz poprawę funkcjonowania dziecka i jego opiekuna w obszarach realizacji określonych zadań rozwojowych i ról społecznych oraz efektywnego radzenia sobie w życiu.

3) Indywidualna pomoc w zakresie:
- diagnozy sytuacji dziecka i rodziny,
- psychologicznej interwencji kryzysowej w sytuacjach szczególnych,
- pomocy psychologicznej i terapeutycznej,
- pomocy psychiatrycznej,
- grup wsparcia dla dzieci i ich opiekunów.

4) W sytuacji koniecznej zapewnienie asysty i pomocy medycznej podczas otrzymywanego świadczenia wraz  z możliwością zapewnienie transportu adresatom zadania do placówki medycznej.

5) Indywidualna pomoc prawna:
- konsultacje indywidualne,
- asysta podczas czynności procesowych.

6) Zapewnienie przyjaznego miejsca przesłuchań dziecka dostępnego gdańskim instytucjom wymiaru sprawiedliwości i właściwym służbom miejskim.

7) Odpowiednie przygotowanie dziecka i jego opiekuna do procesu przesłuchania i udziału w procedurach karnych.

8) Udział specjalistów placówki w Grupach Roboczych powołanych przez gdański Zespół Interdyscyplinarny oraz czynny udział w budowaniu wspólnego planu pomocy dzieciom doznającym przemocy w rodzinie wraz z jego realizacją (dotyczy klientów).

9) Stała współpraca z instytucjami i podmiotami w zakresie rozwiązywania problemów przemocy w rodzinie i przeciwdziałania problemom uzależnień i ochrony zdrowia psychicznego.

10) Dostępność specjalistów dla mieszkańców, również w godzinach popołudniowych i wieczornych, co najmniej do godz.20.00.

11) Prowadzenie dokumentacji obejmującej diagnozę sytuacji oraz podejmowane działania pomocowe, w tym we współpracy ze służbami miejskimi i innymi podmiotami zaangażowanymi w rozwiązanie problemu.

12) Oferent powinien wskazać w ofercie rodzaje problemów / kategorie przestępstw, którymi będzie się zajmował w placówce. Dodatkowo należy opisać podejmowane działania w przypadku ujawnienia przestępstwa ściganego z urzędu.

13) Sporządzanie statystyk i sprawozdań w zakresie realizacji zadania, w tym w szczególności odnoszących się do prowadzonej działalności z uwzględnieniem realizacji założonych wskaźników. Prowadzenie statystyk z podziałem na kategorie przestępstw doświadczanych przez dzieci.

14) Wyłonieni Realizatorzy zobowiązani będą do podawania w sprawozdaniach końcowych (zgodnie ze skalą wskazaną we wzorze sprawozdania):
- średniego czasu oczekiwania na pomoc terapeutyczną, interwencyjną, specjalistyczną,
- opinii osób korzystających z pomocy dotyczącej uzyskanych usług.

UWAGA! Źródłem informacji o wartości wskaźnika powinny być ankiety ewaluacyjne przeprowadzone pośród odbiorców zadania.

5. Wymagania kadrowe:\

1) Wszystkie osoby zatrudnione do realizacji niniejszego zadania zobowiązane są przedłożyć zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed dniem planowanego zaangażowania nowego pracownika.

2) W przypadku zmian kadrowych w trakcie trwania zadania niezbędne jest przedłożenie MOPR, z minimum 7-dniowym wyprzedzeniem, pisemnego zgłoszenia tego faktu wraz z aktualną informacją z Krajowego Rejestru Karnego, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed dniem planowanego zaangażowania nowego pracownika lub wolontariusza.

3) Oferent zobowiązany jest w przypadku zatrudniania lub podejmowania współpracy z osobą, która będzie miała realizować zadania związane z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi do uzyskania informacji na jej temat z Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Osoby znajdujące się w Rejestrze nie mogą prowadzić pracy z małoletnimi.

4) Realizacja zadania przez zespół min. 10 specjalistów, koordynowany przez koordynatora projektu.

6. Wymagana dodatkowa dokumentacja:

1) aktualny  odpis/dokument z  innego  rejestru  niż  Krajowy  Rejestr  Sądowy  (np.  rejestr  podmiotów wykonujących działalność leczniczą) lub z ewidencji Oferenta/ów.

2) dokumenty potwierdzające prawo do dysponowania lokalem przez cały czas realizacji zadania.

3) przed podpisaniem umowy, Realizator zobowiązany będzie do przedłożenia dla każdej zaangażowanej osoby zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed dniem rozpoczęcia realizacji zadania, z którego będzie wynikało, że osoba ta nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

 

 

 

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama