Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

RITA jesień 2019 - otwarty konkurs grantowy

Reklama
Nabór od 09.09.2019 do 15.10.2019 16:00
Fundacja Edukacja dla Demokracji
Ewa Sobiesak rita@fed.org.pl +48 601 458 411 w dni robocze w godz. 9:00-16:00
Łączny budżet 670 tys. PLN
Do 85% dofinansowania
Dotacje od 10 tys. do 60 tys. PLN
Osoby bezrobotne, Chorzy, Konsumenci, Mężczyźni, Młodzież, Mniejszości narodowe, Organizacje pozarządowe, Seniorzy, Rodziny, Osoby w kryzysie bezdomności, Dorośli, Dzieci, Kobiety, Wolontariusze, Osoby z niepełnosprawnościami, Osoby LGBT+, Cudzoziemcy, migranci
Projekty partnerskie w programie RITA – przemiany w regionie to dotacje na projekty zakładające współpracę między organizacją z Polski i zagranicznym partnerem. Program obejmuje następujące kraje: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Tadżykistan, Ukraina i Uzbekistan. Wysokość dofinansowania jednego projektu wynosi maksymalnie 60.000 zł.  Minimalny wkład własny: 15% całej wartości projektu (w postaci wkładu finansowego, rzeczowego lub osobowego).

Dofinansowanie ze środków programu RITA mogą uzyskać zarejestrowane w Polsce stowarzyszenia, fundacje oraz organizacje powołane na podstawie umów państwo – kościół na realizację partnerskich projektów razem z podmiotami i osobami z następujących krajów: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Tadżykistan, Ukraina, Uzbekistan.

Projekty powinny przyczyniać się do długotrwałych zmian demokratycznych, społecznych i gospodarczych w krajach objętych programem, uwzględniać dzielenie się polskim doświadczeniem i dotyczyć następujących sfer:

  • problemy społeczne, socjalne;
  • edukacja i wychowanie;
  • rozwój przedsiębiorczości;
  • dziedzictwo kulturowe;
  • rozwój i wsparcie trzeciego sektora;
  • rozwój i wsparcie samorządu lokalnego;
  • rozwój niezależnych i nowoczesnych mediów.

Projekty składane w konkursie, powinny być opracowane i realizowane wspólnie przez partnerów z Polski oraz co najmniej jednego z krajów objętych programem a udział partnera potwierdzany jest przez załączenie listu partnerskiego. Formalnym wnioskodawcą i stroną otrzymującą dotację jest polska organizacja pozarządowa (fundacja, stowarzyszenie lub organizacja powstała na podstawie przepisów o stosunku Państwa i kościołów).

Wysokość dofinansowania jednego projektu wynosi maksymalnie 60.000 zł.

Minimalny wkład własny: 15% całej wartości projektu (w postaci wkładu finansowego, rzeczowego lub osobowego).

Szczegóły dotyczące udziału w otwartym konkursie zawarte są w Regulaminie konkursu (oraz wytycznych dot. kosztów kwalifikowanych).

SPOTKANIA INFORMACYJNE:

  • Białymstoku, 19 września 2019 r. w godz. 14:00-16:00, w Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3, sala nr 206, www.cas.bialystok.pl
  • w Warszawie, 25 września 2019 r. w godz. 12:00-14:00, w biurze FED ul. Nowolipie 9/11.

Prosimy o zgłoszenie chęci udziału w wybranym spotkaniu najpóźniej 1 dzień roboczy przed jego terminem (do godz. 12:00) na adres rita@fed.org.pl (liczba miejsc ograniczona). W mailu prosimy o wskazanie, którym spotkaniem są Państwo zainteresowani.

Program RITA - przemiany w regionie to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Edukacja dla Demokracji (operatora programu) i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (fundatora i inicjatora programu).

Źródło: http://programrita.org/nabory/2019/
Reklama