Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Nabór od 09.09.2019 do 30.09.2019 23:59
Fundacja Polki Mogą Wszystko
Joanna Srebnicka biuro@fpmw.pl 22 584 21 59
Łączny budżet 76 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 4 tys. PLN
Młodzież
Program skierowany jest do młodzieży (13+) z małych miejscowości (do 20 000 mieszkańców). Grupy młodzieży pod nadzorem osoby dorosłej (opiekuna świetlicy, lidera organizacji pozarządowej, proboszcza parafii itd.) mogą przygotować i samodzielnie przeprowadzić akcje pozytywnie wpływające na środowisko lokalne i grupy rówieśnicze. Dzięki tym działaniom młodzi ludzie z małych miejscowości mają szansę wyrobić w sobie poczucie sprawczości, rozwinąć zdolności organizacyjne i cechy przywódcze. Mamy nadzieję, że w przyszłości młodzież ta stanie się lokalnymi liderami pozytywnych działań.

Poniżej kilka pomysłów z już zrealizowanych projektów lub projektów możliwych do realizacji. Pamiętajcie, że zajęcia/spotkania muszą być systematyczne, cykliczne i trwać przynajmniej 4 miesiące:

  • Jeśli lubicie gry komputerowe, w domowym zaciszu spędzacie czas jeżdżąc wirtualnymi samochodami, budując wirtualne światy lub broniąc świat przed niebezpieczeństwami i uważacie, że przydałaby się integracja, wspólne spędzanie czasu to możecie stworzyć projekt, w którym w świetlicy zorganizujecie spotkania i zajęcia w których połączycie pasje do grania właśnie z integracją i zdobywaniem wiedzy, jak mądrze i efektywnie korzystać z nowych technologii. A może zdobytą już wiedzę warto przekazać młodszym pokoleniom? Tak, aby była to rozwijająca rozrywka, a nie droga do uzależnień. Pomyślcie co Wam jest potrzebne w realizacji tych planów i uwzględnijcie to w budżecie.
  • Jeśli w miejscowości brakuje kina, nie macie jak oglądać wspólnie filmów, to może warto pomyśleć o Klubie Miłośników Kina. W ramach jego funkcjonowania można zapoznać dzieci z najpiękniejszymi baśniami, a później na ich podstawie przygotować zajęcia, młodzież może wspólnie oglądać filmy, organizować wieczory tematyczne i inne…
  • Jeśli kochacie sport, lubicie się wspinać, a góry są daleko, to może warto pomyśleć o zajęciach ze wspinaczki?
  • Może potraficie śpiewać i grać na instrumentach i marzycie o stworzeniu profesjonalnego zespołu, który będzie mógł występować na imprezach i spotkaniach w Waszej miejscowości?
  • Może przyglądacie się jak inni tworzą biżuterię, składają modele statków lub samolotów, malują na płótnie i też chcecie spróbować?
  • Może kochacie ogniska, śpiew przy dźwiękach gitary, snucie wieczornych opowieści, ale nie macie jak zorganizować miejsca na profesjonalne ognisko tak, by było bezpieczne.

Pamiętajcie, że każdy pomysł jest dobry, bo jest Wasz i odpowiada na Wasze potrzeby. Pisząc projekt warto pomyśleć, jak połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli ze zdobywaniem i przekazywaniem wiedzy oraz nowych umiejętności.

Reklama