Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Reklama
Nabór od 17.07.2019 do 15.09.2019 23:59
Adamed Pharma S.A.
dlaseniora@adamed.com
Łączny budżet 20 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje od 2 tys. do 10 tys. PLN
Seniorzy
Masz pomysł na projekt dla Seniorów? Zgłoś go i zdobądź grant na jego realizację.

20 000 zł – tyle wynosi pula nagród w tegorocznej edycji konkursu „Adamed dla Seniora”. O granty powalczyć mogą organizacje, które mają pomysł na zaktywizowanie Seniorów i zachęcenie ich do aktywnego spędzania czasu. Dlaczego warto wziąć udział w konkursie – wyjaśniają laureaci poprzedniej edycji.

Adamed dla Seniora to konkurs dla organizacji działających na rzecz aktywizacji Seniorów – organizacji pozarządowych, jednostek samorządowych czy uniwersytetów trzeciego wieku. W ramach konkursu mogą zgłosić swoje projekty dotyczące promocji aktywnego spędzania czasu przez Seniorów, przestrzegania zasad zdrowego stylu życia oraz działań z obszaru szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej. Pierwsza edycja konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem – o finansowe granty ubiegało się blisko 200 organizacji ze wszystkich zakątków Polski. Nagrody trafiły do Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, Domu Kultury w Kętach oraz Między narodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny.

Aktywny senior

„Trening czyni mistrza” – to nazwa projektu, który realizowaliśmy dzięki Adamedowi w 2017 i 2018 roku. Zaprosiliśmy do niego Seniorów z gminy Kęty – głównie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Naszym celem było kompleksowe przygotowanie grupy Seniorów do udziału w Olimpiadzie Sportowej UTW poprzez cykl treningów, spotkań z trenerami i fizjoterapeutami, tak aby mogli bezpiecznie i z sukcesem wystartować w zawodach. Dlaczego akurat taki projekt? Nasi Seniorzy od wielu lat uczestniczyli w olimpiadach, jednak brak systematycznych zajęć i profesjonalnych treningów, budził niepewność oraz obawy związane z samym startem. Wygrana w konkursie to zmieniła. Seniorzy przekonali się, że bycie aktywnym zaowocuje ich dobrym samopoczuciem fizycznym i psychicznym. Uwierzyli we własne siły, a systematyczne spotkania w grupie o sportowych zainteresowaniach umocniły ich morale. Bez dwóch zdań warto wziąć udział w konkursie „Adamed dla Seniora”, warto spróbować i pokazać, że chcieć to móc! – powiedziała Olga Chromik, opiekun Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Domu Kultury w Kętach.

Kultura dostępna

Konkurs „Adamed dla Seniora” to doskonała okazja dla organizacji na poszerzenie swojej oferty edukacyjnej i przede wszystkim dostosowanie jej do potrzeb Seniorów. Jaki był nasz pomysł? Dzięki grantowi przygotowaliśmy szlak turystyczny oparty na prozie Marii Kuncewiczowej. Wyniki pracy umieściliśmy w przewodniku pt. „Kazimierz dwóch Księżyców”, który rozdawaliśmy podczas cyklicznych, otwartych spacerów szlakiem Kuncewiczów. Uczestniczyli w nich przede wszystkim Seniorzy, członkowie klubów książki, słuchacze UTW, podopieczni Domów Pomocy Społecznej i ośrodków dziennego pobytu dla osób starszych – łącznie ponad 750 osób. Co prawda, projekt się zakończył, ale z jego efektów możemy korzystać do dziś. Z uwagi na to, że przewodnik ma swoją wersję elektroniczną, każdy może pobrać mapę szlaku ze strony naszego muzeum. W wybranych miejscach Kazimierza Dolnego umieściliśmy także tabliczki z kodami QR – za ich pośrednictwem można ściągnąć przewodnik na urządzenia mobilne. – mówi Karolina Oleksiewicz reprezentująca Dom Kuncewiczów, z oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Komunikacja Seniorów z lekarzami

„Pora Seniora” – zwycięski projekt zgłoszony przez nas do konkursu „Adamed dla Seniora”, to ukłon w kierunku osób starszych z naszego otoczenia. Udało nam się go przeprowadzić aż w 15 polskich miastach. Pomysł oparliśmy na trzech głównych filarach: edukacji, aktywizacji oraz integracji. Dzięki grantowi, ufundowanemu przez Adamed, przeprowadziliśmy szereg wykładów skierowanych zarówno do Seniorów, jak i szerszego grona odbiorców m.in. studentów kierunków medycznych oraz pracowników ochrony zdrowia. Spotkania dotyczyły tematyki zdrowia publicznego oraz komunikacji z pacjentem geriatrycznym. Ponadto, specjalnie dla uczestników spotkań przygotowaliśmy materiały edukacyjne – m.in. dzienniczki pomiarów, które trafiły do Seniorów podczas licznych akcji profilaktycznych – mówi Magdalena Bełz z IFSMA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny

Przygotuj zgłoszenie i wygraj

Masz ciekawy pomysł na działania dla lokalnej społeczności Seniorów? Jeżeli tak, to zgłoś go w ogólnopolskim konkursie „Adamed dla Seniora”, w którym łączna pula nagród wynosi 20000 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września 2019 r. i można je nadsyłać:

●       pocztą tradycyjną na adres: Walk PR, ul. Dzielna 60, 01-029 Warszawa z dopiskiem „KONKURS Adamed dla Seniora”,

●       elektronicznie: dlaseniora@adamed.com

●       przez formularz dostępny na stronie: http://adameddlaseniora.pl/konkurs/

Reklama