Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Organizacje pozarządowe z szansą uzyskania dofinansowania w ramach programu „Herosi Innowacyjności”

Reklama
Nabór od 09.07.2019 do 24.07.2019 23:59
Grupa Eurocash
Biuro Obsługi Projektu "Herosi Innowacyjności": tel. (22) 113 46 70
Łączny budżet 1 mln PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje od 15 do 100 tys. PLN
Organizacje pozarządowe
Trwa akcja „Herosi Innowacyjności” skierowana do właścicieli lokalnych sklepów współpracujących z Grupą Eurocash. Łączna pula nagród to 1 mln zł, które przedsiębiorcy mogą przeznaczyć na wprowadzenie innowacji w swoim sklepie lub jego okolicy. W kategorii „Zmieniam Świat Lokalnie” organizacje pozarządowe mogą stać się inicjatorami pomysłów i wspólnie z przedsiębiorcami uzyskać dofinansowanie.

„Herosi Innowacyjności” to kolejna odsłona akcji prowadzonej od kilku lat przez Eurocash. Podczas zeszłorocznej edycji, odbywającej się pod hasłem „Herosi Przedsiębiorczości” i celebrującej 100-lecie Niepodległości Polski, przedsiębiorcy w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi walczyli o 100 grantów na rzecz rozwoju lokalnych społeczności. W tym roku projekty mogą być zgłaszane w 3 kategoriach finansowych. W sumie nagrodzone zostaną 54 projekty, które otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wartości 1 mln zł – 1 nagroda w wysokości do 100 000 zł, 3 nagrody do 50 000 zł oraz 50 nagród do 15 000 zł. Nabór zgłoszeń trwa do północy 24 lipca br. Aplikacje należy wysłać korzystając z wygodnego formularza na stronie www.herosiprzedsiebiorczosci.pl.

Tegoroczna edycja konkursu - „Herosi Innowacyjności” - dedykowana jest projektom charakteryzującym się innowacyjnością, postrzeganą nie tylko przez pryzmat nowoczesnych technologii, ale przede wszystkim rozwiązań, które odpowiadają na potrzeby, z którymi lokalni przedsiębiorcy spotykają się na co dzień. W tej definicji mieszczą się również projekty, które mają na celu wsparcie lokalnej społeczności. Właściciele lokalnych sklepów przy współpracy z organizacjami pozarządowymi często bowiem działają na ich rzecz, pomagając finansowo domom dziecka czy świetlicom środowiskowym, a także zmieniając otoczenie swojego sklepu tak, aby było ono przyjazne mieszkańcom miejscowości, w której prowadzą swój biznes.

Właśnie takim przedsiębiorcom dedykowana jest kategoria Zmieniam świat lokalnie, której ambasadorką jest Katarzyna Dowbor, dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Projekty zgłaszane w tej kategorii mogą dotyczyć wprowadzenia takich usprawnień jak np. postawienie ławek czy stojaka na rowery w okolicy sklepu, bądź właśnie wsparcia lokalnej społeczności w formie np. budowy placu zabaw czy organizacji zajęć z programowania dla dzieci. Inicjatorami wniosków w ramach tej kategorii mogą być same organizacje pozarządowe -zarówno te, które już współpracują z przedsiębiorcami, jak i te które mają pomysł na projekt wpisujący się w idee konkursu, jednak brakuje im przedsiębiorcy, z którym mogliby wziąć udział w akcji. W przypadku tych ostatnich osoby współpracujące przy akcji „Herosi Innowacyjności” pomogą w znalezieniu odpowiedniego przedsiębiorcy i nawiązaniu partnerstwa. Wystarczy skontaktować się z nimi pod numerem telefonu: (22) 113 46 70.

Szczegółowe informacje o akcji „Herosi Innowacyjności” oraz regulamin znajdują się na stronie www.herosiprzedsiebiorczosci.pl. Właściciele sklepów oraz organizacje pozarządowe mogą skorzystać też z pomocy Biura Obsługi Projektu „Herosi Innowacyjności”, dzwoniąc pod numer tel. (22) 113 46 70 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00.

Reklama