Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Otwarty konkurs ofert nr 75/2019, na powierzenie realizacji zadania: Zwiększanie widoczności ES (ekonomii społecznej) i...

Reklama
Otwarty konkurs ofert nr 75/2019, na powierzenie realizacji zadania: Zwiększanie widoczności ES (ekonomii społecznej) i rynku zleceń dla PES (podmiotów ekonomii społecznej) w Poznaniu - spotkania, warsztaty networkingowe, budujące partnerstwo międzysektorowe na rzecz Ekonomii Społecznej w Poznaniu (Projekt „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 -2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
Nabór od 28.06.2019 do 31.07.2019 23:59
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych
Łączny budżet 16 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Miasto Poznań, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: Otwarty konkurs ofert nr 75/2019, na powierzenie realizacji zadania: Zwiększanie widoczności ES (ekonomii społecznej) i rynku zleceń dla PES (podmiotów ekonomii społecznej) w Poznaniu - spotkania, warsztaty networkingowe, budujące partnerstwo międzysektorowe na rzecz Ekonomii Społecznej w Poznaniu (Projekt „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 -2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego..

III. Termin i warunki realizacji zadania

  1. Termin realizacji zadania: minimalnie od 16 września 2019 r. maksymalnie do 31 grudnia 2019 r.
  2. Termin wydatkowania środków przekazanych oferentom w ramach dotacji na realizację zadania publicznego: minimalnie od 16  września 2019 r. maksymalnie do 31 grudnia 2019 r.
  3. Oferent zobowiązuje się do realizacji zadania na zasadach określonych w umowie.
  4. Od oferenta wymaga się informowania opinii publicznej o otrzymanej dotacji ze środków budżetu Miasta Poznania.
  5. Po zakończeniu zadania oferent zobowiązany jest do złożenia sprawozdania.
  6. W kosztorysie zadania należy uwzględnić wyłącznie koszty niezbędne dla realizacji tego zadania. Nie może w nim być uwzględniony podatek od towarów i usług (VAT) w wysokości, w której podatnikowi przysługuje prawo do jego odzyskania lub rozliczenia w deklaracjach składanych do Urzędu Skarbowego, przy czym: wnioskodawcy, którzy nie mają prawnej możliwości odzyskania lub rozliczenia podatku VAT od towarów i usług związanych z realizacją zadania (dla których podatek VAT jest kosztem), sporządzają kosztorysy w kwotach brutto (łącznie z podatkiem VAT); wnioskodawcy, którzy mają możliwość odzyskania lub rozliczenia podatku VAT od towarów i usług związanych z realizacją zadania (w całości lub w części) – sporządzają kosztorysy w kwotach netto (tj. nie uwzględniają w nich kwot podatku VAT, które będą podlegały odzyskaniu lub rozliczeniu). Możliwość odzyskania podatku VAT rozpatruje się w świetle przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
  7. Dopuszcza się dokonywanie przesunięć pomiędzy poszczególnymi pozycjami kosztów określonymi w kalkulacji przewidywanych kosztów, w następujących wielkościach: zwiększenia kosztów nie więcej niż 15%, zmniejszenia kosztów w dowolnej wysokości.
  8. Celem głównym zadania jest zwiększanie widoczności ES i rynku zleceń dla PES w Poznaniu, poprzez promowanie ekonomii społecznej i lokalnych PES wśród mieszkańców Poznania.
  9. Rezultatem zadania będzie organizacja i przeprowadzenie 4 spotkań/warsztatów budujących partnerstwo międzysektorowe na rzecz Ekonomii  Społecznej w Poznaniu.
  10. Wydarzenia realizowane będą w Pracowni Ekonomii Społecznej, mieszczącej się przy ul. św. Marcin 57.W lokalu znajduje się sala warsztatowo – szkoleniowa mogąca pomieścić do 30 osób. Liczebność uczestników wydarzeń określi w ofercie oferent, biorąc pod uwagę ich efektywność.
  11. Wydarzenia będą realizowane w ścisłej współpracy z realizatorami projektu „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej” w Urzędzie Miasta Poznania.
  12. Wydarzenia mają za zadanie łączyć sektor ekonomii społecznej z biznesem, oraz przyczyniać się do zwiększania liczby zamówień społecznie odpowiedzialnych w Poznaniu. Uczestnikami spotkań/warsztatów będą przedstawiciele sektora ES (w tym: spółdzielni socjalnej, spółki non-profit, warsztatu terapii zajęciowej, itp) oraz przedstawiciele biznesu (w tym osoby zajmujące się społeczną odpowiedzialnością biznesu). 
  13. Oferent w ramach realizacji zadania powinien zaplanować szczegółowo w ofercie sposób rekrutacji potencjalnych uczestników spotkań, wraz ze strategią informowania ich o wydarzeniach. Realizacja rekrutacji i informowania będzie odbywać się w ścisłej współpracy z Animatorem Pracowni Ekonomii Społecznej – pracownikiem Urzędu Miasta Poznania. Oferent określi także planowaną liczebność grupy  uczestników biorącej udział w każdym z wydarzeń.
  14. Wymaga się aby oferent szczegółowo opisał koncepcję i tematykę wydarzeń, ich organizację, a także ich zaproponował ich harmonogram. Dopuszcza się możliwość aktualizacji harmonogramu wydarzeń w trakcie realizacji zadania w porozumieniu z Animatorem Pracowni Ekonomii Społecznej.
  15. Podczas każdego wydarzenia należy także przekazać uczestnikom informacje o ekonomii społecznej w Poznaniu.
  16. Dopuszcza się następujące kategorie wydatków, związanych z realizacją zadania: koszty prowadzenie zajęć, koszty materiałów dla uczestników, koszty organizacyjne, poczęstunek dla uczestników.
  17. Wszystkie dokumenty finansowe, oraz materiały dla osób uczestniczących w zajęciach muszą być oznaczone barwami RP, znakiem Funduszy Europejskich, znakiem Unii Europejskiej i herbem województwa. Przykładowe logotypy zostaną przekazane realizatorowi zadania po podpisaniu umowy o dofinansowanie przez ogłaszającego konkurs.

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama