Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Program Google.org Impact Challenge Bezpieczeństwo w sieci

Reklama
Nabór od 24.05.2019 do 28.06.2019 23:59
Google
Łączny budżet 10 mln EUR
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje od 50 tys. do 1 mln EUR
Rodzina, Dzieci
Program Google.org Impact Challenge Bezpieczeństwo w sieci powstał, aby wspierać europejskie organizacje pozarządowe, które zwalczają nienawiść i ekstremizm oraz promują bezpieczeństwo dzieci w internecie i poza nim. W ramach programu organizacje mogą ubiegać się o dofinansowanie z funduszu, którego całkowita pula wynosi 10 mln euro.

Czego dotyczy program?

Cieszymy się z możliwości, jakie zapewniają użytkownikom platformy Google, ale zdajemy sobie również sprawę z wyzwań związanych z korzystaniem z naszych usług i internetu.

Współpraca z ekspertami z zakresu zagadnień dotyczących ekstremizmu, nienawiści oraz bezpieczeństwa dzieci nauczyła nas, że odpowiednie działania edukacyjne w internecie i poza nim mają ogromne znaczenie. Chcemy wspierać ekspertów i społeczności w całej Europie w realizacji programów edukacyjnych, projektów społecznych oraz tworzeniu innowacyjnych technologii, które pomogą wywoływać otwartą i spójną reakcję społeczną. Jeśli razem stawimy czoła wyzwaniom spotykanym w internecie i poza nim, możemy osiągnąć o wiele lepsze efekty.

Kryteria

Wpływ

W jaki sposób i w jakim stopniu zgłaszany projekt pomoże zwiększyć bezpieczeństwo społeczności i rodzin w internecie? W jaki sposób będzie on przeciwdziałać nienawiści i ekstremizmowi? Czy jest poparty danymi i badaniami dotyczącymi danego problemu oraz proponowanego rozwiązania? Jeśli projekt zostanie zrealizowany pomyślnie, ile osób na nim skorzysta i w jakim stopniu?

Wykonalność

Czy plan realizacji zgłaszanego projektu jest wykonalny? Czy zespół dysponuje odpowiednią wiedzą i umiejętnościami lub zaprosił do współpracy odpowiednich partnerów i specjalistów, których wsparcie jest niezbędne do jego realizacji?

Innowacyjność

Dlaczego zgłaszany projekt jest wyjątkowy? Czy zastosowano w nim innowacyjne rozwiązania (koncepcyjne lub wykonawcze), które wyróżniają go na tle pozostałych? Czy wykorzystuje on technologię w nowy, kreatywny sposób umożliwiający rozwiązanie problemu?

Możliwości dalszego rozwoju

Czy po pomyślnej realizacji projektu można go dalej rozwijać? Czy projekt może rozwijać się we własnym zakresie, być punktem odniesienia dla innych projektów lub przełomem w danej dziedzinie?

Jak to działa?

Zgłaszanie projektów

Organizacje zgłaszają projekty mające na celu przeciwdziałanie nienawiści i ekstremizmowi lub wspieranie młodych ludzi w internecie i poza nim.

Zgłoszenia można przesyłać w następujących językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, holenderskim, niemieckim, polskim oraz włoskim. w trakcie oceny zgłoszeń i wyboru uczestników będziemy otwarci na wnioski organizacji posługujących się językiem angielskim w różnym stopniu zaawansowania.

Wybór uczestników

Oceny projektów oraz wyboru uczestników dokonają Google.org, Institute for Strategic Dialogue, Ashoka oraz zespół naszych ekspertów.

Środki finansowe i wsparcie

Każdy uczestnik otrzyma dofinansowanie w wysokości od 50 tys. do 1 mln euro oraz weźmie udział w szkoleniach prowadzonych przez Google.

Źródło: Google
Reklama