Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Nabór od 21.05.2019 do 15.07.2019 16:00
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - Centrum Komunikacji Społecznej
Łączny budżet 110 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 60 tys. PLN
Młodzież
Prezydent m.st. Warszawy ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży w latach 2019-2020.

Cel zadania:

Wsparcie osób chcących pracować/pracujących z młodzieżą lub na jej rzecz poprzez rozwój umiejętności i kompetencji umożliwiających pracę z młodzieżą w sposób włączający oraz prowadzenie partnerskiego dialogu z młodzieżą.

Opis zadania:

Odbiorcy projektu:

-        minimum 30 osób, które pracują z młodzieżą lub dopiero chciałyby rozpocząć proces współpracy z nią

-        nie muszą być to osoby związane z konkretną instytucją miejską.

Ważne aspekty realizowanego działania:

  1. Rozwój kompetencji z zakresu: pracy z młodzieżą, prowadzenia procesów włączających, facylitacyjnych, mediacyjnych, prowadzenia grupy, wspierania rozwoju potencjału młodzieży, etc., które umożliwiają realizację działań z młodzieżą, angażowanie młodzieży w realny proces współdecydowania i współtworzenia miasta i jego oferty.
  2. Integracja warszawskiego środowiska osób działających/chcących działać z młodzieżą, poznanie potencjału m.st. Warszawy, sieciowanie środowiska. 
  3. Różnorodność form i metod pracy z naciskiem na naukę przez doświadczenie i uczestnictwo w procesie szkoleniowo-mentoringowym, np. warsztat w formie wyjazdowej, proces badania własnych kompetencji, tutoring lub mentoring grupowy lub indywidualny, trening zadaniowy.
  4. Zaproponowane wsparcie powinno odpowiadać na potrzeby zróżnicowanych uczestników, posiadających różne doświadczenie we współpracy z młodzieżą. Formy pracy powinny być jak najbardziej aktywizujące, procesowe, włączające. 
  5. Projekt powinien zakończyć się wydarzeniem podsumowującym, którego celem powinno być pokazanie rezultatów projektu oraz docenienie jego uczestników. 
  6. Wypracowanie materiału dotyczącego metod i form wsparcia osób pracujących z młodzieżą lub na jej rzecz. 

Sylwetka absolwenta Akademii rzeczników zmian:

-        zna charakterystykę socjologiczno-psychologiczną młodzieży

-        zna narzędzia do badania potrzeb młodzieży i potrafi z nich korzystać

-        potrafi pracować z młodzieżą różnymi metodami

-        ma świadomość swoich słabych i mocnych storn w kontekście pracy z młodzieżą

-        ma świadomość w imię czego realizują swoje działania z młodzieżą, jaki jest ich sens i do jakiego celu mają prowadzić

-        zna różne modele komunikacji i dialogu, pracy projektowej oraz przywództwa

-        zna zasady funkcjonowania zespołu oraz angażowania jego członków do działania, ma świadomość działania procesów grupowych, teorie dotyczące ról grupowych

-        potrafi wspierać i pobudzać potencjał młodzieży (indywidualny oraz grupowy)

-        zna strukturę działania samorządu lokalnego, zakres zadań miasta oraz ofertę m.st. Warszawy skierowaną do młodych mieszkańców

-        zna dobre praktyki włączania młodzieży w projekty społeczne, kulturalne oraz procesy współdecydowania o mieście realizowane w Warszawie oraz poza nią

-        zna miejskie narzędzia partycypacji i dialogu, m.in. konsultacje społeczne, budżet obywatelski, inicjatywa lokalna, Aktywna warszawska młodzież, Ochotnicy warszawscy i potrafi z nich korzystać

Oferta musi uwzględniać całość zadania.

Zadanie konkursowe realizuje założenia programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020” (załącznik do Zarządzenia nr 87/2016 Prezydenta m.st. Warszawy), zwłaszcza cele szczegółowe: II.3 Tworzenie możliwości współdecydowania przez młodzież o sprawach miasta, w szczególności o ofercie kierowanej do młodych ludzi oraz II.4 Tworzenie mechanizmów wspierających inicjatywy młodzieżowe.

W ramach realizacji zadania zostanie wyłoniony tylko jeden oferent, który będzie zobowiązany do:

  • Wzięcia udziału na początku realizacji zadania w spotkaniu nt. Programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020” („Młoda Warszawa”);
  • Stałej partnerskiej współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy przy realizacji zadania, m.in. poprzez ścisłą i merytoryczną współpracę z Zespołem ds. polityki młodzieżowej;
  • Realizacji działań zgodnie z założeniami programu „Młoda Warszawa”;
  • Podczas wszystkich organizowanych działań oferent zobowiązany będzie do promowania Facebooka Młoda Warszawa; 
  • Umieszczenia na stronie internetowej organizacji/zadania oraz wszelkich materiałach wykonywanych w ramach zadania informacji o Programie „Młoda Warszawa”;
  • Dystrybucji wśród uczestników materiałów edukacyjnych i informacyjnych wydanych przez Dział Polityki Młodzieżowej, w tym: Miejski Informator Młodzieżowy;
  • Przygotowania kompleksowego podsumowania podejmowanych działań z uwzględnieniem informacji zwrotnej od uczestników oraz rekomendacji do rozwoju podobnego zadania w przyszłości;
  • Zbierania informacji dotyczącej wskaźników realizacji celu I i II. Programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020” w zakresie prowadzonych działań.

Rezultaty zadania:

Wskaźnikiem realizacji powyższych celów będą:

  • Minimum 30 osób, które ukończyły projekt i zostały przygotowane do rozwijania dialogu i współpracy z młodzieżą;
  • Liczba wydarzeń szkoleniowych, w tym np. warsztatowych, fokusowych, wizyt studyjnych, debat, etc.; 
  • Minimum 65 godzin szkoleniowych (godzina szkoleniowa rozumiana jako 60 minut)
  • Liczba przeprowadzonych godzin mentoringu/tutoringu;
  • Organizacja wydarzenia podsumowującego projekt;
  • Opracowanie materiału dotyczącego metod i form wsparcia osób pracujących z młodzieżą lub na jej rzecz. 

Oferent w ramach oferty powinien przedstawić zakres realizacji powyższych wskaźników odnosząc się do skali działania, które proponuje. 

Ofertę, na druku zgodnym ze wzorem określonym w aktualnym rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań, należy złożyć w Generatorze Wniosków dostępnym pod adresem https://www.witkac.pl do dnia 15 lipca 2019 roku do godz. 16.00. 

Wygenerowane potwierdzenie złożenia oferty należy wydrukować, prawidłowo podpisać i złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16 lipca 2019 roku do godz. 16.00 w Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy przy ul. Senatorska 27, pokój 136 lub przesłać przesyłką/pocztą tradycyjną/przesyłką kurierską na adres: ul. Senatorska 27, pokój 136 (liczy się data wpływu do Biura).

Za prawidłowe zostaną uznane podpisy z pieczęcią imienną, a w przypadku braku pieczątki – czytelny podpis lub wydruk imienia i nazwiska, opatrzony podpisem, umożliwiający weryfikację osób podpisujących ofertę. Złożenie jedynie parafy nie jest wystarczające do uznania, iż oferta została prawidłowo podpisana.Za prawidłowe zostaną uznane podpisy z pieczęcią imienną, a w przypadku braku pieczątki – czytelny podpis lub wydruk imienia i nazwiska, opatrzony podpisem, umożliwiający weryfikację osób podpisujących ofertę. Złożenie jedynie parafy nie jest wystarczające do uznania, iż oferta została prawidłowo podpisana.

Oferty złożone w Generatorze Wniosków, bez złożenia papierowego potwierdzenia złożenia oferty  w ww. terminie, nie będą podlegać ocenie merytorycznej.

Reklama