Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Reklama
Nabór od 29.04.2019 do 22.05.2019 23:59
Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej
odlottowajazda@fundacjalotto.pl, (22) 618-66-77 wew. 3
Łączny budżet 360 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje od 100 tys. do 100 tys. PLN
Organizacje pozarządowe, Niepełnosprawni
Program Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej „odLOTTOwa jazda” ma na celu przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej i zaangażowania społecznego.

Ideą akcji „odLOTTOwa jazda” jest aktywizacja sportowa Polaków poprzez umożliwienie im włączania się do akcji i wyjeżdżanie kilometrów na rowerze, na rzecz jednej z organizacji zakwalifikowanej do konkursu. Udział w akcji mogą wziąć organizacje non-profit, podmioty nie prowadzące działalności gospodarczej, organizacje i instytucje działające na rzecz dobra publicznego oraz podmioty prowadzące działalność gospodarczą, jednak nie nastawione na osiąganie zysku. Projekt będzie realizowany w dwóch etapach, w okresie maj–wrzesień br. W pierwszym etapie zgłaszane są inicjatywy społeczne, których tematyka musi być zgodna z celami statutowymi Fundacji LOTTO. Drugi etap to rywalizacja właściwa (czerwiec-wrzesień br.), czyli pokonywanie kilometrów na rowerach, na rzecz wybranych inicjatyw. Wygrywa organizacja, która zbierze na swoim koncie najwięcej kilometrów.
odLOTTOwa jazda:
· Termin maj-wrzesień br. (w tym wyjeżdżanie kilometrów czerwiec-wrzesień br.),
· Liczba uczestników – ponad 12 000 uczestników (w poprzedniej edycji programu),
· Przejechane kilometry – ponad 11 000 000 km na rowerze (w poprzedniej edycji programu),
· Zasięg wydarzenia ogólnopolski,
· Uczestnictwo bezpłatne,
· Główne cele: promowanie aktywności fizycznej i wrażliwości społecznej,

Reklama