Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/

Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Nabór od 08.04.2019 do 07.05.2019 23:59
ZT "Kruszwica" S.A.
W razie pytań, możesz do nas napisać: granty@pomagamypszczolom.pl lub zadzwonić: 794 169 207 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-15:30)
Łączny budżet 100 tys. PLN
Od 0% do 100% dofinansowania
Dotacje od 0 do 12 tys. PLN
Mężczyźni, Młodzież, Organizacje pozarządowe, Rodzina, Seniorzy, Dorośli, Dzieci, Kobiety, Niepełnosprawni
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie grantowym „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Na zwycięzców czekają granty o łącznej wartości 100.000 złotych.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że pszczoły pełnią ważną rolę w środowisku. Zawdzięczamy im owoce, warzywa, kawę, oleje, a także ubrania i kosmetyki. Tymczasem jednym z głównych zagrożeń dla pszczół jest brak pokarmu, czyli roślin bogatych w pyłek i nektar. Niestety nie wszystkie rośliny, które kwitną są przyjazne pszczołom. Dlatego tak ważne jest świadome tworzenie bazy pokarmowej, gdzie te pożyteczne owady znajdą pożywienie niezbędne im do przetrwania i rozwoju. Każdy z nas może podjąć działanie na rzecz pszczół sadząc odpowiednie kwiaty w swoim otoczeniu.

Program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” właśnie rozpoczyna realizację trzyletniego celu jakim jest posadzenie miliona kwiatów przyjaznych pszczołom. Zapraszamy do włączenia się do tej inicjatywy i zaplanowania projektu wpisującego się w ten ambitny cel.

Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów to aż 100.000 złotych. O granty mogą starać się m.in. organizacje pozarządowe, gminy, parki narodowe, parki krajobrazowe, muzea, skanseny, lokalne grupy działania oraz inne podmioty, spełniające wymagania regulaminowe. Regulamin oraz pozostałe dokumenty pomocne przy wnioskowaniu, znajdują się na stronie http://www.pomagamypszczolom.pl/program/konkurs-grantowy/.

Harmonogram konkursu

● 8 kwietnia 2019 r. - ogłoszenie konkursu

● do 7 maja 2019 r., do godziny 23:59 - składanie prac konkursowych

● 5 czerwca 2019 r. (Światowy Dzień Ochrony Środowiska) - ogłoszenie wyników

● do 15 listopada 2019 r. - realizacja dofinansowanych projektów

● do 29 listopada 2019 r. - sprawozdanie z realizacji projektu

Co zrobić, aby uzyskać grant?

  1. zapoznaj się z regulaminem, poradnikiem dla Wnioskujących oraz listą najczęściej zadawanych pytań na http://www.pomagamypszczolom.pl/program/konkurs-grantowy/

  2. pobierz formularz wniosku o dofinansowanie i uzupełnij go,

  3. skompletuj wszystkie niezbędne załączniki,

  4. wyślij dokumenty (formularz wraz z załącznikami) na adres: granty@pomagamypszczolom.pl do 7 maja 2019 r. do godziny 23:59.

W razie pytań, możesz do nas napisać: granty@pomagamypszczolom.pl