Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Program stypendialny "Klasa" Fundacji BGŻ BNP Paribas

Reklama
Nabór od 21.03.2019 do 12.04.2019 23:59
Fundacja BGŻ BNP Paribas
klasa@bgzbnpparibas.pl tel. +48 22 56 21 902
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Młodzież
,,Klasa” to program stypendialny Fundacji BGŻ BNP Paribas skierowany do absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych z miejscowości do 100 tys. mieszkańców, ambitnych, zaangażowanych w wolontariat, uzyskujących bardzo dobre wyniki w nauce, otwartych na nowe doświadczenia i przyjaźnie. Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 trwa do 12 kwietnia 2019 roku. Wystarczy wypełnić formularz aplikacyjny na: www.bgzbnpparibas.pl/fundacja w zakładce program stypendialny „Klasa”.

,,Klasa” to program stypendialny Fundacji BGŻ BNP Paribas skierowany do absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych z miejscowości do 100 tys. mieszkańców, ambitnych, zaangażowanych w wolontariat, uzyskujących bardzo dobre wyniki w nauce, otwartych na nowe doświadczenia i przyjaźnie.

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 trwa do 12 kwietnia 2019 roku. Wystarczy wypełnić formularz aplikacyjny na: www.bgzbnpparibas.pl/fundacja w zakładce program stypendialny „Klasa”.

,,Klasa” wystartowała w 2003 roku w Warszawie. Od tej pory Fundacja pomogła już 700 uczniom z ponad 300 miejscowości. Dzięki stypendium najzdolniejsi absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych zyskują możliwość nauki w pięciu prestiżowych liceach w Polsce: VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie, XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie, III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni oraz XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Absolwenci programu bez trudu dostają się na wymarzone studia, a wielu z nich realizuje już swoje plany zawodowe.

Wyjątkowe w programie „Klasa” są jej ludzki i ponadczasowy charakter. Nie znam innych programów, które w tak kompleksowy sposób pomagałyby uczniom, nie tylko finansowo. Niezwykłe jest zaangażowanie pracowników Fundacji i Banku, pomoc jaką udzielają naszym stypendystom na każdym etapie trwania programu, osobisty kontakt, jaki nawiązują z uczniami i chęć do przekazywania wiedzy i umiejętności potrzebnych w późniejszym życiu zawodowym. Stypendium to nie tylko pieniądze, ale prawdziwie ludzka więź, za którą jesteśmy bardzo wdzięczni – mówi Agata Dowgird, Dyrektor VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie.

,,Klasa” to nie tylko nauka – podkreślają dyrektorzy szkół, wychowawcy i sami stypendyści. Program zapewnia stałą opiekę wychowawców, szkół i pomoc ze strony pracowników Fundacji, możliwość korzystania z atrakcji kulturalnych, rozwijania swoich pasji i talentów udziału w zajęciach dodatkowych, a także wsparcie w indywidualnych trudnych sytuacjach losowych.

Otrzymałem od życia ogromną lekcję samodzielności oraz wiary w to, że wszystko, co robię jest tylko w moich rękach. Wystarczy umiejętnie wykorzystać szansę, którą się otrzymało. Wiem, że gdyby nie „Klasa”, nie mógłbym rozwijać swoich największych pasji i dążyć do realizacji życiowych celów. – Dominik Rybiałek absolwent VII LO im. J. Słowackiego w Warszawie i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie na kierunku Aktorstwo Dramatyczne. Pracuje w zawodzie. Występuje na deskach w teatrów w całej Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=AELJV4Qi_P0&list=PLGDdBtj0RC1j1OQSbK5DTg6PIqZ6049N0

Źródło: Fundacja BGŻ BNP Paribas
Reklama