Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/

Program stypendialny "Klasa" Fundacji BGŻ BNP Paribas

Reklama
Nabór od 21.03.2019 do 12.04.2019 23:59
Fundacja BGŻ BNP Paribas
klasa@bgzbnpparibas.pl tel. +48 22 56 21 902
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Młodzież
,,Klasa” to program stypendialny Fundacji BGŻ BNP Paribas skierowany do absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych z miejscowości do 100 tys. mieszkańców, ambitnych, zaangażowanych w wolontariat, uzyskujących bardzo dobre wyniki w nauce, otwartych na nowe doświadczenia i przyjaźnie. Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 trwa do 12 kwietnia 2019 roku. Wystarczy wypełnić formularz aplikacyjny na: www.bgzbnpparibas.pl/fundacja w zakładce program stypendialny „Klasa”.

,,Klasa” to program stypendialny Fundacji BGŻ BNP Paribas skierowany do absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych z miejscowości do 100 tys. mieszkańców, ambitnych, zaangażowanych w wolontariat, uzyskujących bardzo dobre wyniki w nauce, otwartych na nowe doświadczenia i przyjaźnie.

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 trwa do 12 kwietnia 2019 roku. Wystarczy wypełnić formularz aplikacyjny na: www.bgzbnpparibas.pl/fundacja w zakładce program stypendialny „Klasa”.

,,Klasa” wystartowała w 2003 roku w Warszawie. Od tej pory Fundacja pomogła już 700 uczniom z ponad 300 miejscowości. Dzięki stypendium najzdolniejsi absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych zyskują możliwość nauki w pięciu prestiżowych liceach w Polsce: VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie, XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie, III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni oraz XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Absolwenci programu bez trudu dostają się na wymarzone studia, a wielu z nich realizuje już swoje plany zawodowe.

Wyjątkowe w programie „Klasa” są jej ludzki i ponadczasowy charakter. Nie znam innych programów, które w tak kompleksowy sposób pomagałyby uczniom, nie tylko finansowo. Niezwykłe jest zaangażowanie pracowników Fundacji i Banku, pomoc jaką udzielają naszym stypendystom na każdym etapie trwania programu, osobisty kontakt, jaki nawiązują z uczniami i chęć do przekazywania wiedzy i umiejętności potrzebnych w późniejszym życiu zawodowym. Stypendium to nie tylko pieniądze, ale prawdziwie ludzka więź, za którą jesteśmy bardzo wdzięczni – mówi Agata Dowgird, Dyrektor VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie.

,,Klasa” to nie tylko nauka – podkreślają dyrektorzy szkół, wychowawcy i sami stypendyści. Program zapewnia stałą opiekę wychowawców, szkół i pomoc ze strony pracowników Fundacji, możliwość korzystania z atrakcji kulturalnych, rozwijania swoich pasji i talentów udziału w zajęciach dodatkowych, a także wsparcie w indywidualnych trudnych sytuacjach losowych.

Otrzymałem od życia ogromną lekcję samodzielności oraz wiary w to, że wszystko, co robię jest tylko w moich rękach. Wystarczy umiejętnie wykorzystać szansę, którą się otrzymało. Wiem, że gdyby nie „Klasa”, nie mógłbym rozwijać swoich największych pasji i dążyć do realizacji życiowych celów. – Dominik Rybiałek absolwent VII LO im. J. Słowackiego w Warszawie i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie na kierunku Aktorstwo Dramatyczne. Pracuje w zawodzie. Występuje na deskach w teatrów w całej Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=AELJV4Qi_P0&list=PLGDdBtj0RC1j1OQSbK5DTg6PIqZ6049N0

Źródło: Fundacja BGŻ BNP Paribas
Reklama