Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

FIO Małopolska Lokalnie - Północ

Reklama
Nabór od 29.03.2019 do 30.04.2019 15:00
Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych, Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze
Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych, ul. Krasickiego 18/I piętro, 30-503 Kraków Tel. 12 412 15 24, Tel. 12 418 00 77, biuro@bis-krakow.pl, Tel. 690 830 180, 790 346 928 Stowarzyszenie Forum Oświatowe KLUCZE, ul. Zawierciańska 30, 32-310 Klucze Tel. 533 976 208, 572 223 345, sfok.fio@gmail.com https://www.facebook.com/malopolskalokalnie/
Łączny budżet 240 tys. PLN
Od 100% do 100% dofinansowania
Dotacje od 3 tys. do 5 tys. PLN
Mężczyźni, Młodzież, Organizacje pozarządowe, Rodzina, Seniorzy, Dorośli, Dzieci, Kobiety, Niepełnosprawni, Wolontariusze
FIO Małopolska Lokalnie - Północ jest Programem wspierającym i edukującym mieszkańców północno - zachodniej części województwa małopolskiego, którzy angażują się w działania na rzecz rozwoju i wzmacniania lokalnych społeczności. Poprzez realizację Programu Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych oraz Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze pomagają w rozwoju młodym organizacjom pozarządowym, a grupom nieformalnym, grupom samopomocowym i młodym NGO w realizacji przedsięwzięć społecznych.

Macie interesujący pomysł na działanie w Waszej społeczności, ale nie macie pieniędzy, żeby go zrealizować? A może dopiero założyliście swoją organizację i nie wiecie skąd wziąć środki na szkolenie dla wolontariuszy, którzy będą wspierać Waszą działalność? Odpowiedzią na te potrzeby może stać się innowacyjny konkurs FIO Małopolska Lokalnie - Północ, w którym liczy się przede wszystkim POMYSŁ!

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych przygotowały dla mieszkańców i młodych organizacji pozarządowych z terenu Krakowa lub powiatów: chrzanowskiego, dąbrowskiego, krakowskiego, miechowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego i wielickiego, konkursy na:

  • PROJEKTY ROZWOJOWE: konkurs dla młodych organizacji pozarządowych, w którym możecie otrzymać do 5 000 tysięcy złotych dofinansowania na każdy projekt.
  • PROJEKTY SPOŁECZNE: jeśli jesteście młodą organizacją pozarządową, grupą nieformalną lub grupą samopomocową, to zapraszamy do udziału w konkursie, w którym możecie zdobyć do 3 000 tysięcy złotych dofinansowania na każdy projekt.

Nabór wniosków rozpoczyna się 29 marca 2019 roku i trwa do 30 kwietnia 2019 do godziny 15.00.

CZYM RÓŻNI SIĘ KONKURS FIO MAŁOPOLSKA LOKALNIE - PÓŁNOC od innych?

Stawiamy na ciekawe pomysły i edukację. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wypracowaliśmy formułę w, której fundusze zdobędą najlepsze pomysły. Będziemy koncentrować się na innowacyjnych projektach na rzecz dobra wspólnego w społecznościach lokalnych oraz na przemyślanych projektach rozwojowych dla organizacji.

W tej edycji "FIO Małopolska Lokalnie - Północ" edukację oferujemy zarówno na etapie aplikowania w konkursie (szkolenia z pisania wniosków, doradztwo, konsultacje wniosków) jak i na etapie realizacji zadań (doradztwo, spotkania wdrożeniowe, spotkania sieciujące). Wsparcie świadczone będzie bezpłatnie, do wyczerpania limitów założonych przez Operatorów.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ PROCES WYŁONIENIA NAJLEPSZYCH PROJEKTÓW?

Na pierwszym etapie zadaniem uczestników konkursów będzie wypełnienie wniosku w generatorze. Następnie zaprosimy wszystkich uczestników, którzy przejdą ocenę formalną na rozmowę z komisją konkursową. Spotkanie wnioskodawców z komisją konkursową będzie miało na celu uzupełnienie złożonych wniosków o informacje pozwalające operatorom na lepsze poznanie wnioskodawców i ich pomysłów.

Wyłonieni w ten sposób zwycięzcy zostaną otoczeni pomocą opiekuna projektu i wsparciem animacyjnym. Będą mogli skorzystać z edukacyjnych spotkań sieciujących, na których zdobędą wiedzę z dziedzin związanych z pracą społeczną i będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami z innymi społecznikami. Dzięki takiej wspólnej pracy zwycięzcy konkursów otrzymają nie tylko dofinansowanie, ale też zdobędą umiejętności, które pozwolą im skutecznie ubiegać się o kolejne środki i dobrze zrealizować następne projekty.

Serdecznie zapraszamy!

Poprzez realizację Programu pomagamy w budowaniu aktywnych społeczności lokalnych. Wspieramy i edukujemy zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.

Dowiedz się więcej:

http://malopolskalokalnie.pl/polnoc

https://www.facebook.com/malopolskalokalnie/

Regulamin konkursu i dokumentacja konkursowa

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Gminy Miejskiej Kraków. Partnerami projektu są Gmina Miejska Kraków i Województwo Małopolskie.

Źródło: http://malopolskalokalnie.pl/polnoc/
Reklama