Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jakie korzyści może przynieść skuteczna promocja? Poznaj poradnik EduNGO „Mocni w promocji” >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Nabór od 11.03.2019 do 30.04.2019 16:00
Urząd Miasta Szczecina
Łączny budżet 24 tys. PLN
Do 95% dofinansowania
Kwota dofinansowania nieznana
Rodziny
Prezydent Miasta Szczecina ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób.

Przedmiotem konkursu jest wsparcie wykonania zadania publicznego, będącego zadaniem własnym Gminy Miasto Szczecin, wraz z udzieleniem dotacji na jego dofinansowanie.

1.    Nazwa zadania:

Szkoła dla rodziców

Zadaniepozostaje w zgodzie ze Strategią Rozwoju Szczecina 2025:

  • cel strategiczny: Szczecin – miasto wysokiej jakości życia,

  • cel operacyjny: wspieranie rozwoju efektywnych usług społecznych.

2.    Rodzaj zadania.

Zadanie będzie polegało na:

1)   prowadzeniu kursów i szkoleń dla rodziców małych dzieci i osób spodziewających się dziecka w celu podnoszenia umiejętności i kompetencji rodzicielskich, w szczególności osób korzystających                     z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie,

2)   poszerzaniu wiedzy o psychofizycznych i społecznych uwarunkowania rozwoju dziecka z elementami edukacji ekonomicznej, szeroko rozumianego planowania budżetu gospodarstwa domowego,

3)   podnoszeniu umiejętności rodzicielskich szczególnie w zakresie motywowania, wzmacniania postaw pozytywnych bez udziału przemocy, mediacji i umiejętności konstruktywnego rozwiązywania sporów i konfliktów,

4)   wyznaczaniu celów wychowawczych, umiejętności wytyczania granic i jasnego stawiania   wymagań, rozpoznawania, wyrażania i akceptacji uczuć,

5)   modyfikowaniu niepożądanych zachowań dziecka, stymulowania rozwoju i budowania poczucia własnej wartości członków rodziny, a także nabywania oraz pogłębiania w zakresie przygotowania do porodu, zdrowego stylu życia w okresie ciąży oraz czynności opiekuńczo - pielęgnacyjno-higienicznych w stosunku do dziecka.

Zdanie publiczne pozostające w zgodzie ze Strategią Rozwoju Szczecina 2025, (cel strategiczny: Szczecin – miasto wysokiej jakości życia, cel operacyjny: wspieranie rozwoju efektywnych usług społecznych).

Podmiot realizujący zadanie zobowiązany będzie w szczególności do podejmowania poniższych działań:

1)   Realizacji cyklicznych spotkań grupowych dla wyłonionej grupy adresatów, preferowane są 4 cykle szkoleń (po 1 cyklu dla każdej grupy adresatów) po 60 godzin, na każde szkolenie, najlepiej w dniach wolnych od pracy lub w godzinach popołudniowych dostosowanych do możliwości udziału przez uczestników.

2)   Dodatkowo pożądanym jest, aby podmiot realizujący zadanie zapewnił w trakcie trwania szkoleń opiekę nad dziećmi, aby rodzice mogli w pełni uczestniczyć w szkoleniach.

3)   Złożenie sprawozdania z udzielonych działań na rzecz rodziców małych dzieci i osób spodziewających się dziecka za okres realizacji zadania publicznego, z wyszczególnieniem liczby zrealizowanych szkoleń, godzin, udzielonych porad specjalistycznych, warsztatów oraz liczby beneficjentów z wyszczególnieniem rodzin z małymi dziećmi i osób spodziewających się dziecka który będzie stanowił załącznik do umowy.

Oferent zobowiązany jest określić w przedłożonej ofercie grupę adresatów, do których kierowane jest zadanie, liczbę oferowanych godzin i częstotliwość działań na rzecz rodziny w układzie tygodniowym                 i miesięcznym.

3.    Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania.

Maksymalna wysokość środków Gminy Miasto Szczecin przeznaczonych na realizację zadania wynosi: 24 000,00 zł (słownie brutto: dwadzieścia cztery tysiące złotych), Prezydent Miasta Szczecin zastrzega sobie prawo do wyboru więcej niż jednej oferty przy rozdziale w/w środków oraz prawa do wykorzystania przedłożonych ofert w sposób częściowy. Środki przyznane w formie dotacji muszą zostać wykorzystane do dnia 31 grudnia 2019 roku.Za wkład własny przyjmuje się środki finansowe własne, środki finansowe z innych źródeł. Do środków finansowych własnych Oferenta nie zalicza się  wycenionego wkładu osobowego, wycenionego wkładu rzeczowego. Wymagany jest wkład finansowy Organizacji, który winien wynosić minimum 5 % wysokości dotacji. Niezrealizowanie przez Organizację deklarowanych środków własnych, środków finansowych pochodzących z innych źródeł oraz wkładu osobowego skutkuje żądaniem Gminy Miasto Szczecin zwrotu części dotacji w wysokości zgodnej z zaproponowanym przez Organizację procentowym podziałem środków pochodzących dotacji oraz ze środków i wkładów zaproponowanych w ofercie.

Oferty opatrzone numerem Konkursu należy składać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Szczecin, Pl. Armii Krajowej 1 (sala nr 62, parter) w terminie do dnia 30.04.2019 roku.

Oferty, które wpłyną po terminie, nie będą rozpatrywane. Organizacje uczestniczące w konkursie zobowiązane są do podania adresu mailowego do osoby upoważnionej do składania wyjaśnień dotyczących oferty, w celu skutecznego poinformowania o stwierdzonych brakach lub uchybieniach  i oczywistych omyłkach. W przypadku braku adresu mailowego Organizacja zobowiązana jest podać numer telefonu.

Reklama