Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/

Stypendia dla rodzin z dziećmi w ciężkim stanie klinicznym

Reklama
Nabór od 01.03.2019 do 30.03.2019 23:59
Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES
Tel. 32 205 38 80, spes@spes.org.pl
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Chorzy, Dzieci, Niepełnosprawni, Rodzina
Do 30 marca 2019 roku mogą składać wnioski o stypendia rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym.

Program Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia SPES jest skierowany do znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej rodzin, opiekujących się dziećmi, które na skutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych. Jest to program pomocy socjalnej ukierunkowanej na uzyskanie trwałej poprawy sytuacji życiowej rodziny stypendysty, która deklaruje gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości pokonania trudności.

Najbardziej potrzebującym rodzinom przyznajemy na okres jednego roku stypendium oraz pomoc w innych formach. Obecnie przystępujemy do realizacji VII edycji Programu. Wnioski o przyznanie stypendium na lata 2019/2020 przyjmujemy do dnia 30 marca 2019 roku.

Pliki do pobrania

Reklama