Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Nabór do konkursu „Niepodległa 2019”

Reklama
Nabór od 26.02.2019 do 26.03.2019 15:59
Biuro Programu „Niepodległa”
Łączny budżet 8 mln PLN
Do 85% dofinansowania
Dotacje od 10 tys. do 100 tys. PLN
Organizacje pozarządowe
Biuro Programu „Niepodległa” rozpoczęło nabór wniosków na dofinansowanie wydarzeń w 2019 roku, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. W programie dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych można wnioskować o dofinansowanie od 10 tys. do 100 tys. złotych. Beneficjenci mają miesiąc na przygotowanie i złożenie wniosków.

Biuro przyjmuje zgłoszenia do programu dotacyjnego „Niepodległa” na działania w 2019 roku. Instytucje mogą skorzystać z dofinansowania do 100 tys. zł na projekt, a w budżecie zarezerwowano 8 mln zł na cały program. Samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą składać wnioski do 26 marca do godziny 15.59, a dofinansowane zadania będą mogły być realizowane od 17 maja do 20 listopada 2019 roku. Szczegóły dotyczące naboru wniosków dostępne są w zakładce „Dotacje”.

Rodzaje kwalifikujących się zadań:

  • Festiwale, koncerty, spektakle
  • Rekonstrukcje historyczne
  • Wytyczenie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych
  • Projekty animacyjno-edukacyjne, oparte na interakcji i współdziałaniu, np.: warsztaty, gry terenowe, questy, konkursy
  • Wystawy wraz z katalogami

„Tradycyjnie chcemy wspierać inicjatywy lokalne i regionalne, które nawiązują do Programu „Niepodległa” i angażują lokalne społeczności w tworzenie obchodów. Chcemy świętować rocznice wydarzeń ważnych dla lokalnych społeczności oraz dla całego kraju. Mamy nadzieję, że – wzorem lat ubiegłych – setki instytucji skorzystają z dofinansowania” – wyjaśnia Jarosław Sellin, Pełnomocnik Rządu RP do spraw obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. „Równolegle z działaniami lokalnymi, swoje projekty zaoferują nam duże instytucje kultury w całej Polsce. W ramach tegorocznych jubileuszy pochylimy się również nad wiele „młodszymi”, choć równie ważnymi dla Polski rocznicami – od obrad Okrągłego Stołu, przez wejście Polski do UE, pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski, po częściowo wolne wybory z 1989 roku” – uzupełnia minister Sellin.

Wnioski o przyznanie dofinansowania można składać poprzez formularz dostępny na platformie Witkac.pl.

Reklama