Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/

Nabór do konkursu „Niepodległa 2019” – ostatnie dni na złożenie wniosku

Reklama
Nabór od 26.02.2019 do 26.03.2019 15:59
Biuro Programu „Niepodległa”
Łączny budżet 8 mln PLN
Do 85% dofinansowania
Dotacje od 10 tys. do 100 tys. PLN
Organizacje pozarządowe
Biuro Programu „Niepodległa” rozpoczęło nabór wniosków na dofinansowanie wydarzeń w 2019 roku, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. W programie dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych można wnioskować o dofinansowanie od 10 tys. do 100 tys. złotych. Beneficjenci mają miesiąc na przygotowanie i złożenie wniosków.

Biuro przyjmuje zgłoszenia do programu dotacyjnego „Niepodległa” na działania w 2019 roku. Instytucje mogą skorzystać z dofinansowania do 100 tys. zł na projekt, a w budżecie zarezerwowano 8 mln zł na cały program. Samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą składać wnioski do 26 marca do godziny 15.59, a dofinansowane zadania będą mogły być realizowane od 17 maja do 20 listopada 2019 roku. Szczegóły dotyczące naboru wniosków dostępne są w zakładce „Dotacje”.

Rodzaje kwalifikujących się zadań:

  • Festiwale, koncerty, spektakle
  • Rekonstrukcje historyczne
  • Wytyczenie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych
  • Projekty animacyjno-edukacyjne, oparte na interakcji i współdziałaniu, np.: warsztaty, gry terenowe, questy, konkursy
  • Wystawy wraz z katalogami

„Tradycyjnie chcemy wspierać inicjatywy lokalne i regionalne, które nawiązują do Programu „Niepodległa” i angażują lokalne społeczności w tworzenie obchodów. Chcemy świętować rocznice wydarzeń ważnych dla lokalnych społeczności oraz dla całego kraju. Mamy nadzieję, że – wzorem lat ubiegłych – setki instytucji skorzystają z dofinansowania” – wyjaśnia Jarosław Sellin, Pełnomocnik Rządu RP do spraw obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. „Równolegle z działaniami lokalnymi, swoje projekty zaoferują nam duże instytucje kultury w całej Polsce. W ramach tegorocznych jubileuszy pochylimy się również nad wiele „młodszymi”, choć równie ważnymi dla Polski rocznicami – od obrad Okrągłego Stołu, przez wejście Polski do UE, pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski, po częściowo wolne wybory z 1989 roku” – uzupełnia minister Sellin.

Wnioski o przyznanie dofinansowania można składać poprzez formularz dostępny na platformie Witkac.pl.

Reklama