Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

WzmocniONE – program wsparcia inicjatyw wzmacniających kobiety

Reklama
Nabór od 11.02.2019 do 24.02.2019 23:59
Fundacja Ashoka
Łączny budżet nieznany
Do 100% dofinansowania
Dotacje do 40 tys. PLN
Kobiety
Program WzmocniONE skierowany jest do wszystkich, których działania mają na celu budowanie społeczeństwa, w którym godność obu płci jest równie ważna. Inicjatorami programu WzmocniONE są Fundacja Ashoka Innowatorzy dla dobra publicznego oraz spółka Magovox.

W pierwszej edycji programu wsparliśmy między innymi:
• powstawanie Dziewczyńskich Centrów Mocy – otwartej przestrzeni dla dziewczyn i ich sojuszników_czek, wolnej od wykluczenia i przemocy – inicjatywę Fundacji Autonomia;
• kampanię Siostry Rzeki, która miała na celu zachęcenie kobiet z całej Polski do wypowiadania się w obronie lokalnych rzek – inicjatywę grupy Matki Polki na Wyrębie;
• przygotowanie gry „Gerda szuka Kaja”, która poprzez pokazywanie bohaterek, łączy teatr z edukacją i działaniami na temat strategii wzmacniania kobiet – inicjatywę Teatru Grodzkiego;
• grupy kobiet w całej Polsce, które samoorganizują lokalne ruchy np. na rzecz rodzinnych opiekunek_ ów osób zależnych – inicjatywę Fundacji Rzecz Społeczna.

W ramach programu w drodze konkursu wyłonionych zostanie 10 organizacji, które otrzymają wsparcie szkoleniowe i doradcze, cztery z nich zostaną także wsparcie finansowe w wysokości 40.000 zł każda. Inicjatorami programu WzmocniONE są Fundacja Ashoka Innowatorzy dla dobra publicznego oraz spółka Magovox.

W ramach konkursu wyłonionych zostanie 10 inicjatyw, które otrzymają wsparcie szkoleniowe i doradcze, cztery z nich otrzymają także wsparcie finansowe w wysokości 40.000 zł każda.

Poszukujemy nowych, twórczych pomysłów na to, jak wzmacniać kobiety i dziewczęta.

Termin składania zgłoszeń upływa 24 lutego 2019.

Reklama