Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

XI edycja programu „Patriotyzm Jutra”

Reklama
Nabór od 07.02.2019 do 08.03.2019 23:59
Muzeum Historii Polski
Dodatkowych informacji i wskazówek udzielają Państwu koordynatorki Programu: Marta Winiarek e-mail: marta.winiarek@muzhp.pl tel.: 22 211 90 28 Aneta Stawińska tel.: 22 211 90 72 e-mail: aneta.stawinska@muzhp.pl
Łączny budżet 4 mln PLN
Od 80% do 90% dofinansowania
Dotacje od 5 tys. do 70 tys. PLN
Muzeum Historii Polski ogłosiło nabór wniosków do XI edycji ogólnopolskiego programu grantowego „Patriotyzm Jutra” skierowanego do organizacji pozarządowych i samorządowych instytucji kultury. Nabór wniosków potrwa do 8 marca 2019 r.

W tegorocznej edycji Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na ten cel przeznaczy 4 mln zł.

"Patriotyzm Jutra" to ogólnopolski program grantowy, który służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Zależy nam na ukazaniu historii w sposób ciekawy, nowatorski i angażujący.

Zapraszamy wszystkie stowarzyszenia, fundacje, biblioteki, domy kultury i muzea regionalne z całej Polski do zapoznania się z Regulaminem tegorocznej edycji programu i zgłaszania swoich projektów.

W ramach programu przyznane zostaną dotacje w wysokości od 5 do 70 tys. zł.

Aby złożyć wniosek, należy zalogować się pod adresem: https://formularze.patriotyzmjutra.pl/

W ubiegłorocznej edycji programu Muzeum dofinansowało 143 projekty. Wachlarz zagadnień, który zaprezentowano był bardzo szeroki. Projekty poświęcono bardzo różnorodnym dziedzinom historii: politycznej, gospodarczej, historii nauki i techniki, a także historii społecznej, historii życia codziennego.

Na zgłoszenia czekamy do 8 marca 2019 r.

Wnioski powinny być składane w formie elektronicznej za pomocą generatora wniosków dostępnego na stronie internetowej Muzeum: www.muzhp.pl i http://formularze.patriotyzmjutra.pl/.

Reklama