Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl

Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego

Reklama
Nabór od 20.12.2019 10:00
Fundacja Promocji Gmin Polskich
Informacje o konkursie znaleźć można na naszej stronie: https://fpgp.eu/ (zakładka Polska Cyfrowa 3.1), tel. (22)69 752 99, email: biuro@fpgp.eu
Łączny budżet 7,922 mln PLN
Od 100% do 100% dofinansowania
Dotacje od 15 tys. do 150 tys. PLN
Seniorzy, Dorośli, Osoby z niepełnosprawnościami
Fundacja Promocji Gmin Polskich prowadzi otwarty nabór do konkursu grantowego, w którym gmina może otrzymać nawet 150 tyś. zł na zakup sprzętu komputerowego oraz organizację szkoleń z zakresu kompetencji cyfrowych dla swoich mieszkańców, na które otrzyma 100% dofinansowania bez wkładu własnego na organizacje szkoleń oraz zakup sprzętu komputerowego.

Fundacja jest Operatorem grantu na terenie 5 województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz zachodnio-pomorskiego, gdzie w ramach projektu przyznała środki już dla ponad 100 gmin. Szkolenia są przeznaczone dla osób powyżej 25 roku życia, które to będą mogły podnieść swoje kompetencje biorąc udział w 1 z 7 modułów tj. "Rodzic w Internecie", "Mój biznes w sieci", "Moje finanse i transakcje w sieci", "Działam w sieciach społecznościowych", "Tworzę własną stronę internetową (blog)", "Rolnik w sieci", czy "Kultura w sieci"(w załączeniu opis modułów szkoleniowych).

W ramach projektu można sfinansować:

· zakup sprzętu komputerowego do 40% grantu (po realizacji szkoleń sprzęt może trafić do gminnych szkół);

· koszty promocji do 20%;

· koszty organizacji szkoleń do 20% (wynajem sal, catering, materiały szkoleniowe);

· koszty instruktora prowadzącego zajęcia do 40% (instruktorem może być np. lokalny nauczyciel);

· koszty administracyjne i zarzadzania projektem do 20%.

Kwota otrzymanego grantu uzależniona jest od ilości przeszkolonych osób. Grupa szkoleniowa liczą 12 osób, szkolenia odbywają się w formule 16 godzinnej, a sam projekt można realizować aż do 20 kwietnia 2020r.

Pomagamy grantobiorcom na każdym etapie realizacji, posiadamy opracowane dla Państwa wszystkie niezbędne dokumenty oraz listę potencjalnych gmin, które są zainteresowane podjęciem współpracy

Jako Fundacja Promocji Gmin Polskich stawiamy na rozwój społecznej lokalności, staramy się angażować w projekty pobudzające rozwój gminy i jej mieszkańców. Pomagamy w wypełnieniu wniosku o grant oraz na każdym etapie realizacji (przesyłamy wzory wniosków, umów, zapytań itp.).

Nabór wniosków prowadzimy do wyczerpania środków.

Reklama