Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Mikrogranty - I nabór we Wrocławiu rusza już 1 lutego

Reklama
Nabór od 01.02.2019 do 15.02.2019 23:59
Fundacja Umbrella, Strefa Kultury Wrocław
Mikrogranty, czyli ścieżka dla osób fizycznych i grup nieformalnych: www.strefakultury.pl/Mikrogranty Mikrogranty NGO, czyli ścieżka dla młodych organizacji pozarządowych: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo Mikrogranty młodzieżowe, czyli ścieżka dla nieformalnych grup młodzieżowych: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe
Łączny budżet 170 tys. PLN
Od 100% do 100% dofinansowania
Dotacje od 1 tys. do 10 tys. PLN
Konsumenci, Młodzież, Organizacje pozarządowe, Dorośli
W ramach nowego naboru, który ruszył już 1 lutego i potrwa do 15 lutego, zapraszamy wszystkich chętnych Wrocławian (pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą, oraz grupy nieformalne), młode organizacje pozarządowe (do 5 lat działalności) oraz młodzieżowe grupy nieformalne (osoby od 13 do 21 roku życia) do realizacji swoich pomysłów na działania społeczne. Szczególnie mocno rekomendujemy Wam wykorzystanie miejsc i obiektów, które powstały w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Mikrogranty to program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji oraz innych obszarów pożytku publicznego.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne dla nas jest wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych. Program finansowany jest ze środków gminy Wrocław. Partnerami merytorycznymi są Stowarzyszenie „Tratwa” oraz Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych.

Możliwe poziomy dofinansowania:

Grupy młodzieżowe mogą liczyć na dofinansowanie do 1000 zł

Osoby fizyczne i grupy nieformalne do 5000 zł

Młode Organizacje Pozarządowe od 5000 zł do 10000 zł

Spotkania i konsultacje dla mieszkańców

· 5.02, 17:00 – MBP, Filia nr 4 (ul. Wieczysta 105) - Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych

· 6.02, 17:30 – Sektor 3 (ul. Legnicka 65) - Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych + Mikrogranty NGO + Mikrogranty młodzieżowe

Dokumenty i materiały informacyjne

Wszystkich szczegółów oraz dokumentów niezbędnych do przygotowania się do lutowego naboru (regulaminy, wzory wniosków, materiały pomocnicze), który w Mikrograntach dla osób fizycznych i grup nieformalnych oraz w Mikrograntach NGO potrwa od 1 do 15 lutego, a w Mikrograntach młodzieżowych od 1 do 28 lutego, bieżących działaniach, realizowanych wcześniej projektach każdej ze ścieżek możecie dowiedzieć się na naszych stronach:

📢 Mikrogranty, czyli ścieżka dla osób fizycznych i grup nieformalnych: www.strefakultury.pl/Mikrogranty

📢 Mikrogranty NGO, czyli ścieżka dla młodych organizacji pozarządowych: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo

📢 Mikrogranty młodzieżowe, czyli ścieżka dla nieformalnych grup młodzieżowych: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe

Do zobaczenia w mieście!

//

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty
www.instagram.com/mikro.granty

Źródło: Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych Umbrella
Reklama