Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Pionierzy Polskiej Niepodległości - Kultura i sztuka

Reklama
Nabór od 02.01.2019 do 07.02.2019 15:00
Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego - Dział Edukacji
Łączny budżet 60 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 20 tys. PLN
„Pionierzy Polskiej Niepodległości” to cztery konkursy na projekty, które mają przybliżyć lokalne dziedzictwo związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, ogłaszane przez Instytut Pileckiego w ramach programu „Niepodległa 2017–2022”.

Odrodzenie Polski w 1918 roku stało się możliwe nie tylko dzięki działaniom politycznym czy wojskowym, ale również dzięki pracy ludzi kultury i sztuki. Wielokrotnie to właśnie kultura i sztuka pozwoliła zachować tożsamość narodową. W tym obszarze jednak dopiero odzyskanie własnego państwa dało swobodną przestrzeń do rozwoju.

Do konkursu „Kultura i sztuka” mogą być zgłaszane projekty dotyczące historii lokalnych inicjatyw i postaci związanych ze sztuką i szeroko rozumianą działalnością kulturalną oraz zaangażowania ludzi kultury i sztuki w działalność patriotyczną i społeczną w okresie odzyskiwania niepodległości i II RP.

Reklama