Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jakie korzyści może przynieść skuteczna promocja? Poznaj poradnik EduNGO „Mocni w promocji” >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Realizacja zadań publicznych z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej

Reklama
Nabór od 21.11.2018 do 12.12.2018 15:30
Urząd Miejski w Białymstoku - Departament Spraw Społecznych
Łączny budżet 2,79 mln PLN
Do 90% dofinansowania
Dotacje do 2,79 mln PLN
Młodzież, Dzieci
Prezydent Miasta Białegostoku ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej. Tytuł zadania: 1. Prowadzenie placówek wsparcia dziennego i zapewnienie w nich miejsc dla dzieci i młodzieży. 2. Prowadzenie placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w ramach realizacji Miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. 3. Prowadzenie Ośrodka działającego na rzecz wsparcia dzieci i rodzin z terenu Miasta Białegostoku.

1. Prowadzenie placówek wsparcia dziennego i zapewnienie w nich miejsc dla dzieci i młodzieży.

Cel: Wsparcie rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo- wychowawczych poprzez objęcie dzieci opieką i wychowaniem.

Adresaci zadania: dzieci i młodzież, z terenu miasta Białegostoku, wywodzące się z rodzin kwalifikujących się do pomocy społecznej w szczególności z powodu bezradności w sprawach opiekuńczo - wychowawczych i prowadzeniem gospodarstwa domowego w szczególności z rodzin ubogich, rozbitych, niepełnych, wielodzietnych, niezaradnych bądź zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz ich rodzice/opiekunowie.

W ramach prowadzonego działania oczekiwane jest:

1) Prowadzenie placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w jednej z wybranych form:

a) w formie opiekuńczej w tym kół zainteresowań, świetlic, klubów i ognisk wychowawczych,

b) w formie specjalistycznej - świetlicy specjalistycznej,

c) w formach połączonych- wymienionych w ppkt. a i b - opiekuńczej i specjalistycznej.

2) Prowadzona placówka wsparcia dziennego w formie:

a) opiekuńczej ma zapewnić:

-opiekę i wychowanie,

-pomoc w nauce,

-organizacje czasu wolnego, zabawę, zajęcia sportowe oraz rozwój zainteresowań.

b) specjalistycznej ma zapewnić:

-zajęcia socjoterapeutyczne, terapeutyczne, korekcyjne, kompensacyjne oraz logopedyczne,

  • indywidualny program korekcyjny, psychokorekcyjny lub psychoprofilaktyczny, w szczególności terapię pedagogiczną, psychologiczną i socjoterapię.

Prowadzenie placówki wsparcia dziennego powinno się odbywać zgodnie z zapisami ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2018 r. poz. 998 z późn. zm.), w tym szczególnie w zakresie:

 - posiadania odpowiedniej bazy lokalowej

 - zatrudnionej kadry do realizacji zadania,

 - prowadzonej dokumentacji,

 - liczby dzieci przebywających jednocześnie w placówce oraz pod opieką jednego wychowawcy.

Placówka wsparcia dziennego współpracuje z rodzicami lub opiekunami dziecka, a także z placówkami oświatowymi i podmiotami leczniczymi i innymi podmiotami pomagającymi dziecku i rodzinie na terenie miasta Białegostoku.

Pobyt dziecka w placówce wsparcia dziennego jest nieodpłatny i dobrowolny. Do placówki dziecko może być skierowane przez sąd.

Placówki, w których będą realizowane ww. zadania powinny posiadać wydane przez Prezydenta Miasta Białystok zezwolenie na prowadzenie placówki wsparcia dziennego określonego typu.

Wysokość środków publicznych przeznaczonych na wsparcie realizacji zadania wynosi 500 000 zł (słownie: pięćset tysięcy zł).

Prowadzenie placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, w ramach realizacji Miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych (wg. klasyfikacji budżetowej: dział 851 rozdział 85154).

Cel: Wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży oraz rodziny przeżywającej trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczej.

Adresaci zadania: dzieci i młodzież z terenu miasta Białegostoku z rodzin z problemem alkoholowym, w szczególności z rodzin ubogich, rozbitych, niepełnych, wielodzietnych, niezaradnych bądź zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz ich rodzice/opiekunowie.

Prowadzenie placówki wsparcia dziennego powinno się odbywać zgodnie z zapisami ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2018 r. poz. 998 z późn. zm.), w tym szczególnie w zakresie:

  • posiadania odpowiedniej bazy lokalowej,

  • zatrudnionej kadry do realizacji zadania,

  • prowadzonej dokumentacji,

  • liczby dzieci przebywających jednocześnie w placówce oraz pod opieką jednego wychowawcy.

Placówka wsparcia dziennego współpracuje z rodzicami lub opiekunami dziecka, a także z placówkami oświatowymi i podmiotami leczniczymi.

Pobyt dziecka w placówce wsparcia dziennego jest nieodpłatny i dobrowolny. Do placówki dziecko może być skierowane przez sąd.

Placówki, w których będą realizowane ww. zadania powinny posiadać wydane przez Prezydenta Miasta Białystok zezwolenie na prowadzenie placówki wsparcia dziennego określonego typu.

Wysokość środków publicznych przeznaczonych na wsparcie realizacji zadania wynosi 1 610 000 zł (słownie: jeden milion sześćset dziesięć tysięcy zł).

3. Prowadzenie Ośrodka działającego na rzecz wsparcia dzieci i rodzin z terenu Miasta Białegostoku.

Cel: wsparcie rodzin wieloproblemowych i dysfunkcyjnych przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo - wychowawczych oraz dzieci z tych rodzin, które objęte są kompleksową pracą terapeutyczną, specjalistyczną, opiekuńczą i wychowawczą.

Adresaci zadania: dzieci, młodzież i ich rodziny z terenu miasta Białegostoku, które kwalifikują się do pomocy społecznej w szczególności z powodu bezradności w sprawach opiekuńczo - wychowawczych i dotyczących prowadzenia gospodarstwa domowego w szczególności z rodzin ubogich, z problemem alkoholowym, rozbitych, niepełnych, wielodzietnych, niezaradnych bądź zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz ich rodzice/opiekunowie.

Zadanie to powinno być realizowane w obiekcie dostosowanym do rodzaju prowadzonej działalności, (zgodnie z zasadami zawartymi w określonych przepisach prawa), spełniającym wszelkie wymogi określone w szczególności w odpowiednich przepisach techniczno-budowlanych/ bezpieczeństwa /pożarowych .

Ośrodek działa zgodnie z zapisami ustawy o wsparciu rodziny i systemie pieczy zastępczej na zasadach określonych w przepisach art. 18, 18b ust. 3, art. 19 i odpowiednio art. 23, 24 oraz 28 cytowanej ustawy.

Wysokość środków publicznych przeznaczonych na wsparcie realizacji zadania wynosi 680 000 zł (słownie: sześćset osiemdziesiąt tysięcy zł).

Reklama