Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jakie korzyści może przynieść skuteczna promocja? Poznaj poradnik EduNGO „Mocni w promocji” >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Nabór wniosków do „Programu wydawniczego”

Reklama
Nabór od 14.11.2018 do 07.01.2019 15:59
Instytut Muzyki i Tańca
Łączny budżet 60 tys. PLN
Do 75% dofinansowania
Dotacje do 20 tys. PLN
Instytut Muzyki i Tańca ogłosił nabór wniosków do „Programu wydawniczego” nr 6(6)/T/2019. Termin nadsyłania wniosków do edycji Programu upływa 7 stycznia 2019 roku.

Cele:

1. Wzbogacenie zasobów polskojęzycznej literatury naukowej oraz popularnonaukowej z dziedziny tańca.

2. Rozwój naukowego dyskursu o tańcu.

3. Popularyzacja wiedzy z historii i teorii tańca,

4. Propagowanie nowoczesnej myśli pedagogicznej w dziedzinie tańca.

Opis:

W ramach „Programu wydawniczego” dofinansowywane są projekty polegające na publikacji wydawnictw naukowych i popularnonaukowych (pierwszych wydań wydawnictw polskojęzycznych lub pierwszych wydań tłumaczeń na język polskich) z dziedziny tańca oraz wydawnictw popularyzatorskich, w tym: prac doktorskich i magisterskich, tomów pokonferencyjnych, biografii, monografii, tomów zbiorowych, albumów okolicznościowych, numerów specjalnych periodyków i innych dotyczących tańca. Program skierowany jest do wydawnictw i współpracujących z nimi autorów – badaczy, teoretyków, autorów publikacji popularnonaukowych etc.

Uprawnieni wnioskodawcy

Uprawnionymi do uczestnictwa w Programie wnioskodawcami są podmioty prawa polskiego prowadzące gospodarczą w zakresie wydawniczym lub statutową działalność wydawniczą.

W Programie mogą wziąć udział:

a.   wydawca wraz z autorem – twórcą oryginalnego dzieła w języku polskim,

b.   wydawca dysponujący prawami do dzieła oryginalnego w języku polski lub dysponujący poświadczeniem możliwości nabycia takich praw w formie listu intencyjnego lub innego dokumentu,

c.   wydawca dysponujący prawami zależnymi do tłumaczenia na język polski publikacji dzieł obcojęzycznych lub dysponujący poświadczeniem możliwości nabycia takich praw w formie listu intencyjnego lub innego dokumentu.

Partnerami mogą być osoby fizyczne (np. autorzy) oraz polskie państwowe i samorządowe instytucje kultury, polskie organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, fundacje)

Wnioski należy składać (łącznie) (a) elektronicznie; za pomocą systemu Witkac po zarejestrowaniu na stronie www.witkac.pl należy złożyć wniosek elektronicznie w terminie do 7 stycznia 2019 do godz. 15:59 oraz (b) w wersji papierowej; pocztą tradycyjnąnależy przesłać wydrukowany z systemu Witkac złożony wniosek (podpisany przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wnioskodawcy wraz z wymaganymi załącznikami) na adres: Instytut Muzyki i Tańca, ul. Aleksandra Fredry 8, 00-097 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Program wydawniczy 2019” w terminie do 8 stycznia 2019 roku (decyduje data stempla pocztowego). Niedopełnienie powyższych warunków zgłoszenia będzie podstawą do niedopuszczenia wniosku do oceny.

Termin wyboru zgłoszeń przez komisję opiniującą upływa w dniu 15 lutego 2019 roku. Po tym terminie lista projektów zatwierdzonych do realizacji zostanie ogłoszona na stronie internetowej Instytutu, a wnioskodawcy tych projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji oficjalnym pismem.

Budżet Programu w edycji 2019 wynosi 60 000 zł.

Formularz aplikacyjny jest dostępny na stronie „Programu wydawniczego” w systemie Witkac, www.witkac.pl

Osoby odpowiedzialne za realizację Programu:

dr hab. Aleksandra Dziurosz – Zastępca Dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca

Karolina Bilska – Koordynator Programu, Departament Tańca, Instytut Muzyki i Tańca

KONTAKT: tel. 22 826 15 76, mail: karolina.bilska@imit.org.pl

Reklama