Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Stypendia literackie dla pisarzy z Czech, Polski, Słowacji i Węgier – Wyszehradzkie Rezydencje Literackie

Reklama
Nabór od 15.01.2018 do 31.01.2018 23:59
Brak danych kontaktowych
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Do końca stycznia literaci, krytycy, tłumacze i dziennikarze z Polski, Czech, Słowacji i Węgier mogą przesyłać zgłoszenia do udziału w Programie Wyszehradzkich Rezydencji Literackich 2018. Tegoroczna edycja umożliwi 32 Rezydentom Literackim realizowanie własnych projektów, na które otrzymają stypendia w wysokości 1,125 euro brutto (edycja wiosenna) lub 2,250 euro brutto (edycja jesienna). Więcej informacji na www.villa.org.pl.

Ruszyła siódma edycja programu pobytów stypendialnych dla pisarzy, poetów, tłumaczy literatury, krytyków, eseistów i dziennikarzy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Organizatorem jest Stowarzyszenie Willa Decjusza.

W ramach tegorocznej odsłony projektu 32 Rezydentów Literackich będzie mogło zrealizować własne projekty w czterech Instytucjach Goszczących (Bratysławie, Budapeszcie, Krakowie lub Pradze) w wybranym okresie czasu: 1 maja – 12 czerwca 2018 (Kompaktowa Edycja Wiosenna) lub 1 września do 30 listopada 2018 (Standardowa Edycja Jesienna).

Celem programu jest wspieranie pracy i mobilności Rezydentów Literackich oraz tworzenie platformy wymiany informacji. Dodatkowo program umożliwia rozwój i promocję literatury państw Grupy Wyszehradzkiej na terenie Europy Środkowej.

O stypendium mogą ubiegać się pisarze, poeci i tłumacze literaccy z krajów V4 z co najmniej jedną publikacją książkową (min. 18 lat) oraz eseiści, krytycy literaccy, publicyści i dziennikarze z co najmniej 3 publikacjami w gazetach, czasopismach lub mediach elektronicznych.

Stypendium obejmuje pobyt w wybranym mieście oraz miesięczne stypendium w wysokości 1,125 EURO brutto (Kompaktowa Edycja Wiosenna) lub 2,250 EUR brutto (Standardowa Edycja Jesienna) oraz wsparcie ze strony Instytucji Goszczącej w przygotowaniu pobytu, organizacji spotkań literackich, wywiadów i warsztatów, a także nawiązywaniu kontaktów z wydawcami i krytykami literackimi.

Aplikacja dla kandydatów dostępna jest na stronie internetowej Stowarzyszenia Willa Decjusza http://bit.ly/2D0W62p.

Więcej informacji: Małgorzata Różańska - Braniecka gosia@villa.org.pl

Reklama