Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Dołącz do Portfolio NESsT: 20 000 dolarów i wsparcie merytoryczne dla przedsiębiorstw społecznych!

Reklama
Nabór od 22.01.2018 do 31.03.2018 23:59
Brak danych kontaktowych
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
W ramach programu NESsT Empowers, NESsT poszukuje przedsiębiorstw społecznych do polskiego portfolio organizacji. Wybrane biznesy społeczne otrzymają dofinansowanie, po 20 000 dolarów na rozwój, a także szkolenia i doradztwo, między innymi w zakresie dopracowania biznesplanu czy wyznaczenia kierunków rozwoju firmy. Więcej informacji: www.nesst.org/aplikuj.

Wsparcie przedsiębiorstw na drodze do osiągnięcia stabilnej sytuacji finansowej, realizowane będzie przez zespół NESsT oraz Sieć Doradców Biznesowych NESsT, świadczących mentoring na zasadzie pro-bono.

KOGO ZAPRASZAMY DO APLIKOWANIA?

Przedsiębiorstwa społeczne aplikujące do programu NESsT Empowers spełniać muszą następujące kryteria:

> Posiadać siedzibę w Polsce.

> Korzystać z narzędzi rynkowych w celu zwiększenia dostępu do rynku pracy dla osób marginalizowanych, oferując im szkolenia, staże i/lub zatrudnienie.

> Posiadać doświadczenie w szkoleniu lub zdolność do szkolenia osób z grup marginalizowanych do pracy w jednym z wymienionych sektorów gospodarki: (1) centra usług finansowych dla biznesu, (2) usługi informatyczne i telekomunikacja, (3) produkcja przemysłowa (zwłaszcza: elektronika, sprzęt AGD, motoryzacja, lotnictwo), (4) logistyka, (5) handel (w tym sieci handlowe), (6) usługi opiekuńcze i pielęgnacyjne, oraz (7) produkcja i przetwórstwo żywności (w tym napojów).

> Znajdować się na etapie walidacji (prowadzona jest sprzedaż, usługi lub produkty są już zweryfikowane przez rynek, jednak przedsiębiorstwo nie osiągnęło jeszcze stabilności finansowej) lub przygotowania do wzrostu (osiągane przychody pokrywają koszty przedsiębiorstwa, model biznesowy został już przetestowany, jednak firma nie rozpoczęła jeszcze skalowania).

> Okazywać chęć aktywnego zaangażowania się w proces wyboru.

HARMONOGRAM

STYCZEŃ 2018 Otwarcie naboru aplikacji: 15 styczeń 2018. Aplikacje będą weryfikowane na bieżąco.

LUTY-MARZEC 2018 Odwiedzimy wybrane przedsiębiorstwa społeczne i zadamy im szereg pytań, by lepiej zrozumieć i opisać ich biznes, plany rozwoju oraz potrzeby. Zebrane informacje posłużą do stworzenia dokumentów, które zaprezentowane zostaną przed Komitetem Inwestycyjnym. Na tym etapie przewidujemy wybranie od trzech do pięciu przedsiębiorstw społecznych.

MAJ 2018 Zespół NESsT ogłosi decyzję Komitetu Inwestycyjnego odnośnie wsparcia wybranych przedsiębiorstw społecznych. Planujemy wybór nie więcej niż 2 przedsiębiorstw społecznych.

Proces zostanie zamknięty, gdy znajdziemy dwa przedsiębiorstwa, w które zdecydujemy się zainwestować.

Dowiedz się więcej i wypełnij formularz aplikacyjny na stronie: https://www.nesst.org/aplikuj.

Masz pytania lub chcesz porozmawiać o możliwości współpracy z NESsT? Skontaktuj się z Gabrielą Cichowicz, Menedżerką Portfolio NESsT w Polsce, gcichowicz[at]nesst.org, +48 733 002 550.

Program NESsT Empowers to inicjatywa, której realizacja w Polsce możliwa jest dzięki wsparciu naszych partnerów, w tym JP Morgan, Credit Suisse, Fossil i PwC.

Źródło: NESsT
Reklama