Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Włocławek. ANWIL walczy z wakacyjną nudą - konkurs grantowy

Reklama
Nabór od 21.03.2018 do 18.04.2018 23:59
Brak danych kontaktowych
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
ANWIL już po raz czwarty dofinansuje realizację przedsięwzięć, dzięki którym najbliższe lato, dla dzieci i młodzieży z Włocławka oraz gmin ościennych, będzie pełne atrakcji. W tym roku chemiczna spółka stawia na projekty, dzięki którym młodzi uczestnicy poznają kulturę i obyczaje innych krajów. W puli środków do rozdysponowania jest aż 200 tysięcy złotych. Czas na zgłoszenie projektów mija 18 kwietnia 2018 roku.

Oprócz cyklicznie ogłaszanych konkursów grantowych, w których premiowane są inicjatywy mające wpłynąć na kreatywne edukowanie uczniów z Włocławka i okolic, Fundacja ANWIL dla Włocławka wspiera również przedsięwzięcia, dzięki którym dzieci i młodzież, pozostająca w czasie wakacji w miejscu swojego zamieszkania, może spędzić lato w atrakcyjny sposób.

W ramach dotychczasowych trzech edycji konkursu dofinansowanie w łącznej kwocie nieco ponad 700 tysięcy złotych trafiło na realizację 43 projektów. W zorganizowanych dotąd przedsięwzięciach artystycznych, turystycznych i edukacyjnych wzięło udział prawie 5 tysięcy młodych włocławian.

W ubiegłorocznej odsłonie konkursu młodzi włocławianie uczyli się języków obcych, nie tylko tak popularnych jak język angielski czy włoski, ale również egzotycznych jak język japoński lub chiński. Również w tym roku uczestnicy projektów będą mieli szansę poszerzyć swoje horyzonty. Tym razem wcielą się już nie w rolę poliglotów, ale odkrywców, którzy podczas zajęć zdobędą wiedzę na temat kultury i obyczajów innych krajów.

Małgorzata Kosińska, prezes Fundacji ANWIL dla Włocławka powiedziała: W tej edycji konkursu szukamy projektów, które pomogą młodym ludziom zrozumieć kultury innych państw, a także dostrzec ich wpływ na obyczaje, kuchnię czy styl życia. Zajęcia, w których wezmą udział powinny stwarzać im okazję do odkrywania nowych wartości oraz uczyć jak właściwie interpretować otaczający ich świat, a tym samym akceptować inność.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają organizacje pozarządowe, szkoły podstawowe oraz wyższe (publiczne i niepubliczne), a także grupy nieformalne. W puli środków do rozdysponowania jest aż 200 tysięcy złotych. Czas na zgłoszenie mija 18 kwietnia 2018 roku.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie Fundacji we Włocławku lub przesłać pocztą na adres: ul. Toruńska 222, 87-805 Włocławek.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie http://www.anwildlawloclawka.pl/pl-wakacje-z-przygoda

Źródło: Fundacja Anwil Dla Włocławka
Reklama