Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Konkurs grantowy "Inicjatywy Po Stronie Natury" rozpoczęty! Granty w wysokości nawet 25 tys. zł

Reklama
Nabór od 23.03.2018 do 26.04.2018 23:59
Brak danych kontaktowych
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Kolejna edycja konkursu grantowego "Inicjatywy Po Stronie Natury" rozpoczęta! Żywiec Zdrój przyjmuje wnioski na realizację projektów proekologicznych w następujących kategoriach: wideo, fotograficzny, reporterski, ekoinnowacja oraz studencki projekt badawczy. Dofinansowanie otrzyma siedem najlepszych pomysłów na projekty, a najwyższy grant wynosi aż 25 tys. zł. Łączna pula środków w konkursie to 150 tys. zł.

Ruszył nabór do nowej edycji konkursu grantowego, organizowanego przez firmę Żywiec Zdrój S.A. w ramach programu „Po Stronie Natury”. Konkurs ma na celu kształtowanie świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa. Tematem przewodnim jest „poWTÓRNE życie”, nawiązujące do gospodarki odpadami i zamkniętego obiegu plastiku. Organizatorem odpowiedzialnym za przeprowadzenie tegorocznej edycji konkursu jest organizacja Outriders.

Konkurs „Inicjatywy Po Stronie Natury” ma na celu wyłonienie inicjatyw, popularyzujących ochronę przyrody i dbałość o nią. Dzięki niemu poszczególne osoby i podmioty mogą zdobyć środki finansowe na realizację zaprezentowanych przez siebie pomysłów. Zgłaszane projekty muszą nawiązywać do tematu przewodniego tegorocznej edycji konkursu: „poWTÓRNE życie”. Hasło odnosi się do wyzwań, związanych z gospodarką odpadami i zachęca do szerszego spojrzenia na problem oraz poszukiwania ciekawych rozwiązań. Celem jest zwrócenie uwagi, że recykling to nie tylko sortowanie odpadów, lecz także szansa na ich poWTÓRNE wykorzystanie. PET to cenny surowiec, wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu – przykładowo rPET, czyli PET pochodzący z recyklingu (ang. recycled PET) może zostać użyty do produkcji nowych butelek, pojemników na żywność czy polaru.

Inicjatywy można zgłaszać w ramach pięciu kategorii: projekt wideo, projekt fotograficzny, studencki projekt badawczy, projekt reporterski i projekt ekoinnowacja. Dofinansowanie otrzyma siedem wybranych zgłoszeń. Łączna pula środków to 150 tysięcy złotych.

Nabór wniosków trwa do 26 kwietnia 2018 (godz. 12:00). Prace będą oceniane przez 9-osobowe eksperckie jury. Zwycięzcy zostaną wybrani 30 maja 2018 oraz przedstawieni na Festiwalu Wachlarz 16 czerwca. Następnie – ze wsparciem mentora – będą mieli ponad dwa miesiące na realizację swojego projektu. Pełną listę jurorów i mentorów, a także dokładne opisy wymogów konkursu, można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu: inicjatywy.postronienatury.pl.

„Inicjatywy Po Stronie Natury” to konkurs grantowy, realizowany w ramach jubileuszowej edycji „Po Stronie Natury” – programu, który od 10 lat konsekwentnie przekonuje Polaków, że warto dbać o środowisko naturalne i angażuje ich do wspólnych działań na rzecz natury. To jeden z najdłużej funkcjonujących programów CSR w Polsce. Od początku jego trwania Żywiec Zdrój wraz z partnerami posadził ponad 6 milionów drzew, odnowił ponad tysiąc kilometrów szlaków górskich oraz udzielił grantów 100 lokalnych inicjatyw ekologicznych. Partnerami tegorocznej edycji programu Po Stronie Natury są Lasy Państwowe, PTTK, Fundacją Ekologiczną „Arka” oraz organizacja Outriders.


Dowiedz się, gdzie czekają fundusze dla NGO, kto ogłosił konkurs dla NGO, znajdź granty dla stowarzyszeń i fundacji. Odwiedź serwis fundusze.ngo.pl.

Reklama