Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Dobre pomysły na walkę z HIV poszukiwane - trwa konkurs grantowy Pozytywnie Otwarci

Reklama
Nabór od 04.04.2018 do 29.06.2018 23:59
Brak danych kontaktowych
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Pozytywnie Otwarci 2018 to szansa dla NGOs na wygranie 20 000 zł na projekty zapobiegające nowym zakażeniom HIV oraz wspierające osoby zakażone HIV i chore na AIDS

4 kwietnia ruszył konkurs Pozytywnie Otwarci 2018 przeznaczony dla organizacji pozarządowych, publicznych placówek służby zdrowia i organów samorządów lokalnych, które upowszechniają profilaktykę HIV i AIDS oraz działają na rzecz zwiększenia wiedzy o życiu z tym wirusem w polskim społeczeństwie. Uczestnicy zawalczą o granty w wysokości nawet 20 tys. złotych ufundowane przez Gilead Sciences Poland.

Termin nadsyłania zgłoszeń to 29 czerwca 2018 roku. Informacje o tematach konkursowych, regulaminie oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie http://pozytywnieotwarci.pl/konkurs.html

Ze wsparciem pochodzącym z grantu konkursowego Pozytywnie Otwarci od lat z powodzeniem realizowane są znane projekty profilaktyczne, jak m.in. „Tramwaj zwany Pożądaniem”, organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, projekty Fundacji Między Uszami edukujące o HIV i AIDS osoby głuche lub edukacja w przestrzeni miejskiej i na festiwalach muzycznych realizowana przez Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy.

Zwycięzców tegorocznej, ósmej już edycji Pozytywnie Otwartych wyłoni do 5 października 2018 roku Kapituła konkursu. Zgłoszenia będą oceniali przedstawiciele środowisk społeczno-naukowych skupionych wokół tematu HIV i AIDS m.in. Profesor Anna Boroń-Kaczmarska i ksiądz Arkadiusz Nowak, twórca Instytutu Praw Pacjenta i członek Zakonu Posługujących Chorym Ojcowie Kamilianie. Uroczyste wręczenie statuetek i przekazanie grantów odbędzie się w grudniu 2018 r. podczas warszawskich obchodów Światowego Dnia AIDS.

Partnerami Programu są Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, Prezydent m. st. Warszawy, Służba Zdrowia, Wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która w ciągu ostatnich siedmiu lat przeznaczyła na realizację projektów konkursowych granty w wysokości ponad miliona złotych.

Reklama