Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Nabór wniosków w konkursie „Historie dziedzictwa europejskiego”

Nabór od 23.04.2018 do 20.05.2018 23:59
Brak danych kontaktowych
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza do składania wniosków w konkursie „Historie dziedzictwa europejskiego”, który jest pilotażową inicjatywą mającą na celu podkreślenie europejskiego wymiaru miejsc dziedzictwa i działań na rzecz dziedzictwa, podejmowanych w Europie. Nabór w ramach konkursu jest jedną z kluczowych inicjatyw Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 (ERDK 2018) i trwa do 20 maja 2018 r.

Zaproszenie do składania wniosków jest kierowane do:

1. podmiotów z 50 państw, będących sygnatariuszami Europejskiej Konwencji Kulturalnej z 1954 roku, które w ciągu ostatnich trzech lat zorganizowały przynajmniej jedno wydarzenie w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa;

2. laureatów Nagrody EUROPA NOSTRA - nagrody Unii Europejskiej dla dziedzictwa kulturowego;

3. obiektów uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

Wnioski można składać za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego, który będzie dostępny na stronie Europejskich Dni Dziedzictwa (http://www.europeanheritagedays.com/European-Heritage-Stories/) w terminie od 20 kwietnia 2018 r. – 20 maja 2018 r. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10 000 EUR.

Szczegółowe informacje na temat zasięgu geograficznego i kwalifikowalności projektów można znaleźć pod linkiem: http://www.europeanheritagedays.com/European-Heritage-Stories/


Dowiedz się, gdzie czekają fundusze dla NGO, kto ogłosił konkurs dla NGO, znajdź granty dla stowarzyszeń i fundacji. Odwiedź serwis fundusze.ngo.pl.