Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Konkurs na wsparcie lokalnych projektów na terenie objętym ZPR

Nabór od 11.05.2018 do 22.05.2018 23:59
Brak danych kontaktowych
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL zaprasza mieszkańców, grupy nieformalne, organizacje, instytucje oraz wszystkich zainteresowanych, działających na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy, do udziału w konkursie na wsparcie lokalnych projektów.

Dzięki konkursowi można zdobyć środki na realizację pomysłu, który ożywi najbliższą okolicę.

Zwycięskie projekty mogą otrzymać dofinansowanie do 2 500 zł, a ich realizatorzy wsparcie animatorki Stowarzyszenia CAL w zaplanowaniu i przeprowadzeniu działań.

Nabór projektów w ramach 10. edycji konkursu będzie trwać w terminie 08.05.2018 - 22.05.2018 r.

Formularz zgłoszeniowy, oraz więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: http://centrumpaca.pl/minigranty-2/

W jakie obszary powinny wpisywać się projekty?

- pobudzanie zaangażowania mieszkańców terenu objętego Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m. st. Warszawy (w dzielnicach Praga-Południe, Praga-Północ, Targówek) w sprawy lokalne i podejmowanie oddolnych działań na rzecz dobra wspólnego,

- aktywizowanie społeczności sąsiedzkich i wspieranie integracji społeczności lokalnej,

- wykorzystanie lokalnej infrastruktury i zasobów,

- poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań problemów społecznych.

Nie macie pomysłu na działanie? Może włączycie się w obchody Dnia Sąsiada - czyli lokalnego sąsiedzkiego święta, kameralnego spotkania w miejscu gdzie mieszkacie- na Waszym podwórku, ulicy, czy okolicznym skwerku. Tegoroczne obchody odbędą się na przełomie maja i czerwca, a wielki finał akcji planowany jest na 9 czerwca. Szczegółowe informacje możecie znaleźć na stronie: http://inicjatywysasiedzkie.pl/nasze-akcje/dzien-sasiada/

Konkurs minigrantowy może pozwolić na pozyskanie dodatkowych środków potrzebnych do przygotowania Dnia Sąsiada- np. zakupu materiałów plastycznych do sąsiedzkich warsztatów, czy kwiatów do przyozdobienia podwórka.

Zachęcamy do współpracy i przekazywania informacji na temat konkursu na działanie lokalne mieszkańcom, grupom sąsiedzkim, inicjatywom, organizacjom i innym podmiotom działającym na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji w Warszawie.

Konkurs jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu „Prowadzenie Centrum Społecznego PACA w latach 2016–2018 oraz wspieranie działań lokalnych na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku”.

Obszar objęty Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy do roku 2022