Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Dotacje Działaj Lokalnie dla mieszkańców powiatu grodziskiego

Nabór od 01.06.2018 do 18.06.2018 23:59
Brak danych kontaktowych
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Do 6 tyś na działania lokalne mogą otrzymać organizacje pozarządowe i grupy nieformalne w konkursie grantowym skierowanym do mieszkańców powiatu Grodziskiego. Tegoroczna pula na dotacje wynosi 55 tyś. zł. Wnioski można składać do 18 czerwca 2018 r.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Program adresowany jest do organizacji pozarządowych (fundacji i stowarzyszeń) oraz grup nieformalnych, które mają swoją siedzibę i planują realizować swoje projekty na terenie powiatu grodziskiego (w gminach: Baranów, Jaktorów, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna, Żabia Wola).

Na jakie projekty czekamy?

Dofinansowanie mogą uzyskać te projekty, które angażują mieszkańców do wspólnych działań, stanowią atrakcyjną ofertę dla różnych grup wiekowych, integrują społeczność i przyczyniają się do budowania dobra wspólnego. Celem konkursu jest bowiem wspieranie ludzi i organizacji, którzy chcą wspólnie robić coś ważnego dla swoich wsi, miast, gmin, osiedli i społeczności je zamieszkujących. Osoby, które dostrzegają w swoim otoczeniu jakiś problem, albo możliwość rozwoju dobra wspólnego i chcą się ubiegać o dofinansowanie planowanych działań muszą tylko wypełnić wniosek o dotację za pośrednictwem generatora wniosków.

W tegorocznym konkursie zachęcamy wnioskodawców „Działaj Lokalnie" do włączania się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. W imieniu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce zachęcamy do uwzględnienia wydarzeń związanych z rocznicą odzyskania niepodległości w planowanych przez wnioskodawców projektach.

Przykładowe pomysły można znaleźć na stronie http://dzialajlokalnie.pl/projekty; Jest to baza projektów z 15 lat działania konkursu Działaj Lokalnie

Jak długo mogą trwać projekty?

Projekty zgłaszane do konkursu mogą obejmować maksymalnie 6-miesięczne działania w okresie od 1 lipca 2018 do 31 grudnia 2018 r

Jak złożyć wniosek?

Wniosek należy wypełnić w specjalnie przygotowanym generatorze wnioskow: ttp://system.dzialajlokalnie.pl/ do 18 czerwca 2018 roku.

Masz ciekawy pomysł na projekt, ale trudności sprawia Ci wypełnienie dokumentacji konkursowej? Potrzebujesz konsultacji w zakresie planowanych działań? Zapraszamy na konsultacje.

  • 04.05.2018 o godz. 16.00 Biuro LGD "Zielone Sąsiedztwo - ul. Świerkowa 1 Podkowa Leśna.
  • 06.06.2018 o godz 16.00 biuro Stowarzyszenia LGD "Ziemia Chełmońskiego" ul Warszawska
  • 11.06.2018 o godz 16 w Centum Kultury w Grodzisku Maz., sala konferencyjna.

Lub umówić się telefonicznie (725 022 233 lub 606 131 593) albo mailowo.: bartczak@europaimy.org".

Życzymy wspaniałych pomysłów. :)