Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Gdańsk. Funduszu Inicjatyw Wolontariackich 2018

Nabór od 10.09.2018 do 25.09.2018 23:59
Brak danych kontaktowych
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Kochani Wolontariusze i Kochane Wolontariuszki Miasta Gdańska! Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku Regionalne Centrum Wolontariatu chce zaprosić Was do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Im bliżej tego dnia, tym więcej szczegółów i propozycji będziemy przed Wami odkrywać, a póki co zapraszamy Was do udziału w konkursie na mikrogranty na realizację inicjatyw wolontariackich.

Gdański Tydzień Wolontariatu będzie miał miejsce między 30 listopada a 8 grudnia 2018. O szczegółach programu i atrakcjach, jakie dla Was przygotowujemy na ten tydzień poinformujemy wkrótce, a tymczasem zapraszamy do udziału w pierwszej z inicjatyw dedykowanej bezpośrednio dla wolontariuszy – 10 września rusza nabór wniosków na wsparcie realizacji przedsięwzięć w ramach "Funduszu Inicjatyw Wolontariackich".

W ramach Funduszu mieszkańcy Gdańska mogą pozyskać dofinansowanie na wsparcie projektów wolontariackich, realizowanych przy organizacji lub instytucji, w której działają jako wolontariusze. O dofinansowanie mogą ubiegać się także grupy nieformalne, działające niezależnie od organizacji pozarządowych.

Dofinansowanie można przeznaczyć na realizację dowolnej inicjatywy wolontariackiej lub też na wsparcie samej grupy wolontariuszy (np. zorganizowanie szkolenia czy zakup materiałów, które są niezbędne w działaniach wolontariackich).

Dofinansowanych zostanie 10 inicjatyw. Maksymalna kwota wsparcia wynosi 500 zł. Inicjatywy można realizować w okresie od 1 października do 15 listopada br. Efekty zrealizowanych inicjatyw będą prezentowane podczas Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu.

W jaki sposób można wziąć udział w konkursie?
Krok 1: Zapoznaj się z regulaminem konkursu.
Krok 2: Znajdź grupę min. 4 osób, z którymi stworzysz grupę inicjatorów inicjatywy.
Krok 3: Opiszcie swój pomysł na inicjatywę we wniosku konkursowym.
Krok 4: Złóżcie wniosek w biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Wnioski przyjmowane są do dnia 25 września do godz. 17:00 w biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku (plac Solidarności 1, Gdańsk, III piętro, pok. 3.28).

Masz pytania? Napisz do nas: kontakt@tydzienwolontariatu.pl

Fundusz Inicjatyw Wolontariackich jest finansowany ze środków Gminy Miasta Gdańska.

Pobierz