Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Ruszyła 4. edycja Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju w Województwie Pomorskim

Reklama
Nabór od 24.09.2018 do 03.10.2018 23:59
Brak danych kontaktowych
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Do zdobycia granty w wysokości nawet 25 tysięcy złotych, profesjonalnie przygotowana kampania crowdfundingowa oraz szkolenia. Masz pomysł na zmianę w swoim otoczeniu? A może działasz w skali całego województwa pomorskiego? Zaproś do współpracy lokalny samorząd i zaprzyjaźnioną firmę, opracujcie razem pomysł i zgłoście go w Konkursie. Konkurs trwa tylko do 3 października 2018 roku. Więcej informacji: www.forumrozwoju.org.pl

Dzięki zaangażowaniu największych pomorskich firm, w tym Zakładów Farmaceutycznych POLPHARMA S.A. – Partnera Głównego Funduszu oraz Partnera - LPP S.A. można pozyskać środki, na realizację innowacyjnych przedsięwzięć międzysektorowych, służących rozwojowi lokalnych społeczności i odczuwalnie poprawiających jakość życia mieszkańców województwa pomorskiego.

To już czwarta edycja, jedynego w Województwie Konkursu, który powstał ze wspólnej inicjatywy pomorskich firm, organizacji pozarządowych i samorządu. Dotychczas udało nam się dofinansować 15 projektów na łączną kwotę ponad 335 000 zł. Wśród nich są takie inicjatywy jak: Browar Spółdzielczy z Pucka, Sklep Charytatywny LUK LUK z Sopotu, Boisko w miejscowości Złe Mięso. Tczewscy Kurierzy Rowerowi, czy Bar Centrala w Gdańsku.

O Granty FIR mogą ubiegać się partnerstwa międzysektorowe, których liderem jest pomorska organizacja pozarządowa lub przedsiębiorstwo społeczne, działająca wspólnie z przedstawicielem biznesu i samorządu lokalnego na rzecz zmiany społeczno-gospodarczej w środowisku lokalnym bądź w skali całego Województwa.

W szczególności wspierane będą inicjatywy, które:

1. wspierają rozwój przedsiębiorczości społecznej,

2. wpływają na rzeczywiste rozwiązanie problemu lub wyzwania społecznego danego środowiska lokalnego,

3. przyczyniają się do zwiększenia zatrudnienia,

4. stanowią innowację społeczną,

5. wspierają zrównoważony rozwój w obszarze ekologii, klimatu i środowiska naturalnego.

Szukamy przedsięwzięć ambitnych, innowacyjnych, prowadzących do trwałej pozytywnej zmiany, poprzez długoterminowe, wymierne efekty.

Poza możliwością otrzymania grantu, startując w Konkursie uczestnicy mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń z prezentacji publicznych i crowdfundingu, wsparcia merytorycznego oraz tworzenia kampanii crowdfundingowych pod okiem ekspertów.

Zainteresowanych udziałem w Konkursie Grantowym Fundusz Inicjowania Rozwoju

zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu oraz wypełnienia krótkiego formularza online. Jest to pierwszy etap Konkursu. Najlepsze inicjatywy zostaną zaproszone do kolejnego etapu.

Dokumentacja Konkursu oraz link do formularza znajdują się na stronie: www.forumrozwoju.org.pl .

Operatorem Funduszu jest Fundacja Inicjowania Rozwoju UP „Foundation”. To organizacja, która powstała z inicjatywy dynamicznych ludzi dostrzegających potrzebę zmian na Pomorzu.

Misją Fundacji jest inicjowanie i wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego, przy

wykorzystaniu potencjału płynącego ze współpracy międzysektorowej biznesu, sektora samorządowego oraz sektora organizacji pozarządowych. Działania rozwojowe prowadzone są cały rok.

Elementem spajającym inicjatywy Fundacji jest konferencja Forum Inicjowania Rozwoju organizowana już od siedmiu lat, która w tym roku odbędzie się już 25 października w Centrum Hewelianum. Szczegółówe informacje na temat Forum są dostępne na stronie Fundacji: www.forumrozwoju.org.pl

Wszelkie pytania prosimy kierować do Operatora Funduszu:

Fundacja Inicjowania Rozwoju „UP Foundation”,

koordynator@upfoundation.pl, tel.: 664 899 125

Zapraszamy!

Reklama