Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Centrum dla organizacji pozarządowych w Budżecie Obywatelskim Kielc 2018!

Reklama
Nabór od 25.09.2018 do 01.10.2018 23:59
Brak danych kontaktowych
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Kieleckie Forum Organizacji Pozarządowych złożyło 2 projekty do Budżetu Obywatelskiego pn. "Centrum Kieleckich Inicjatyw Obywatelskich" Zadanie duże: D010. Zadanie małe: M018. Poniżej opis zadania. Gorąco zachęcamy do głosowania na tą inicjatywę, która jest dla wszystkich organizacji i mieszkańców. Prosimy o przekazania dalej informacji. Głosowanie kończy się 1 Października 2018.

Głosować można na stronie www.budzetobywatelski.kielce.eu/glosowanie2018

Może głosować każdy kielczanin, który ukończył 16 rok życia

Regulamin głosowania:
www.budzetobywatelski.kielce.eu/WebEditCMS/WebEditCMSAdd/1400001002/file/1403251085.pdf

Zadanie przewiduje remont zewnętrzny (zadanie duże) i wewnętrzny (zadanie małe) budynku przy ulicy Zamkowej 4 na potrzeby centrum organizacji pozarządowych. Organizacje pozarządowe starają się o centrum przez ostatnie 2 lata. W tej dziedzinie współpracują z biurem organizacji pozarządowych Urzędu Miasta w Kielcach. Odbyły się wizyty studyjne wspólnie z urzędnikami w różnych miastach Polski, gdzie takie centra funkcjonują. Po analizie zasobów budynków miejskich, wybrano Zamkową 4, jako miejsce, gdzie taka inicjatywa może powstać. Centrum będzie prowadzone przez organizacje dla organizacji.

Ma to być miejsce aktywności obywatelskiej mieszkańców i wsparcia i inkubacji dla nowych organizacji. Każda organizacja pozarządowa zarejestrowana w Kielcach, będzie mogła skorzystać ze wsparcia Centrum. Biura i sala konferencyjna będą ogólnodostępne dla mieszkańców, ruchów miejskich, a także stowarzyszeń czy fundacji. W ramach remontu przewiduje się remont elewacji (malowanie lub termomodernizacja w zależności od zgody konserwatora zabytków), wymianę daszków nad drzwiami remont dachu, przewodów kominowych, ewentualną wymianę okien i drzwi, powstanie podjazdu dla osób z ograniczoną mobilnością lub windy, opaski wokół budynku i zagospodarowanie terenu wokół budynku. Dodatkowo część piwniczna zostanie zaadaptowana pod cele gastronomiczne, aby organizacje mogły w przyszłości prowadzić tam np. kawiarnie, która będzie współfinansowała działalność Centrum (np. przez spółdzielnie socjalną).

Centrum organizacji będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców Kielc. Odbywać się tu będą debaty, dyskusje i konsultacje społeczne oraz eventy na zewnątrz (wzgórze zamkowe, park Staszica).

Reklama