Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Masz pomysł, jak zmienić swoje miasto? Leszek ma dla Ciebie dodatkowy tydzień na zgłoszenie do...

Masz pomysł, jak zmienić swoje miasto? Leszek ma dla Ciebie dodatkowy tydzień na zgłoszenie do LECHSTARTERA!
Nabór od 10.12.2018 14:02
Brak danych kontaktowych
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Trwa III edycja programu LECHSTARTER, w której na oryginalne pomysły zmieniające polskie miasta czeka aż 1 000 000 zł! W poprzednich edycjach swoje projekty zgłosiły setki Polaków. Tym razem organizacje, stowarzyszenia i niezrzeszeni społecznicy mają czas na wejście do gry do 18 marca. Specjalnie dla spóźnialskich Leszek wydłużył etap zgłoszeń o cały tydzień!

LECHSTARTER to program, który od 2016 r. pozytywnie zmienia polskie miasta, umożliwiając wcielanie w życie oryginalnych pomysłów na ich rewitalizację. W poprzednich edycjach lokalne społeczności razem z Leszkiem Chmielewskim zrealizowały aż 40 niezwykłych inicjatyw z różnych obszarów – od technologii, przez kulturę i architekturę aż po ekologię. Na jakie projekty jurorzy czekają w tym roku? Po raz pierwszy w programie zrezygnowano z ram tematycznych, co dodatkowo służy kreatywności potencjalnych grantobiorców. Teraz w LECHSTARTERZE mile widziane są wszelkie innowacyjne idee z różnych dziedzin, których wspólnym mianownikiem jest hasło programu: pozytywne zmiany w Polskich miastach.

Aby przystąpić do programu wystarczy zgłosić swój pomysł przez specjalny formularz na stronie www.lechstarter.pl do 18 marca, do godziny 23:59.

W tym roku marka Lech Premium przygotowała aż trzy kategorie grantów: 5 GRANTÓW o wartości 100 000 zł i 7 MIKROGRANTÓW po 50 000 zł dla organizacji i stowarzyszeń oraz 3 dotacje po 50 000 zł w kategorii AKADEMIA GRANTÓW, dedykowanej mieszkańcom, którzy chcą walczyć o zmiany w swoim mieście.        

Pomysły zgodne z założeniami przedstawionym w regulaminie jeszcze w marcu trafią pod obrady jury. W jego skład wejdą, podobnie jak w poprzednich edycjach, Filip Springer – reporter, fotograf, znawca przestrzeni miejskiej oraz Teresa Latuszewska-Syrda – prezes fundacji Urban Forms, w której działa na rzecz estetyzacji przestrzeni publicznej i zmiany społecznej poprzez sztukę. Dodatkowo w tym roku dołączył do nich Vienio – raper, producent, reżyser i prawdziwy głos miasta. Z  tej okazji powstał wyjątkowy film, w którym nowy juror pokazuje ulubione miejsca na mapie Warszawy i opisuje, jak za sprawą kreatywnych osób te lokalizacje zmieniły się na przestrzeni lat. Video dostępne jest pod linkiem: http://bit.ly/LECHSTARTER_Vienio

Obrady jurorów potrwają do końca marca. Pod głosowanie, które rozpocznie się 3 kwietnia, trafią projekty najlepsze z najlepszych! Ostateczny głos należeć będzie do samych społeczności – to one wybiorą 15 najbardziej unikatowych inicjatyw, które otrzymają granty.

Więcej informacji oraz regulamin akcji dostępne są na stronie www.lechstarter.pl

***

Informacji udzielą:

Joanna Kwiatkowska, Kierownik ds. public relations, Kompania Piwowarska                  
Mail: joanna.kwiatkowska@@asahibeer.pl, Kom. +48 695 797 890

Justyna Jówko, Biuro prasowe LECHSTARTER, Tailor Made PR

Mail: justyna.jowko@tailormadepr.pl, Kom. +48 534 760 676