Dobiegł końca nabór wniosków do 4. edycji Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju!
autor(ka): Fundacja Inicjowania Rozwoju "up Foundation"
Łącznie wpłynęło 20 pomysłów na inicjatywy międzysektorowe, złożone przez organizacje pozarządowe z całego województwa pomorskiego. A to oznacza, że do grona zrealizowanych już inicjatyw jak: Browar Spółdzielczy z Pucka, Sklep Charytatywny LUK LUK z Sopotu, Boisko w miejscowości Złe Mięso, Tczewscy Kurierzy Rowerowi czy Bar Centrala w Gdańsku, wkrótce dołączą kolejne.

Najwięcej zgłoszeń napłynęło z Gdańska, ale nie tylko. Są też wnioski od organizacji pozarządowych z Malborka, Debrzna, Chojnic, Gminy Wicko czy też z Goręczyna.

Także tematyka projektów jest różnorodna, chociaż najbardziej popularna to ta dotycząca edukacji dzieci, kultury i przedsiębiorczości społecznej.

Jak zwykle wnioskujący zaskoczyli pomysłowością. Jedna z organizacji chce utworzyć Kolarskie Przedszkole, które przygotowywałoby dzieci w wieku 5-8 lat do startu w Tour de Pologne. Kolejna planuje stworzenie Kaszubskiego Teatru dla Dzieci. Jest też projekt zakładający stworzenie kawiarni, a także taki, którego celem jest powstanie portalu internetowego do bezkosztowego wspierania organizacji.

Czy zostaną one objęte dofinansowaniem? Kto wygra? Dowiemy się już niedługo.

Kolejnym etapem oceny będzie prezentacja przed komisją swoich projektów. A jest o co rywalizować, ponieważ do rozdysponowania jest aż 75 tysięcy złotych.

Najlepsze z pomysłów mają szansę na zdobycie nawet 25 tysięcy złotych.

Konkurs Grantowy Fundusz Inicjowania Rozwoju odbywa się dzięki zaangażowaniu największych pomorskich firm, w tym Zakładów Farmaceutycznych POLPHARMA S.A. – Partnera Głównego Funduszu oraz Partnera - LPP S.A. Pozyskane środki należy przeznaczyć, na realizację innowacyjnych przedsięwzięć międzysektorowych, służących rozwojowi lokalnych społeczności i odczuwalnie poprawiających jakość życia mieszkańców województwa pomorskiego.

Operatorem Funduszu jest Fundacja Inicjowania Rozwoju UP „Foundation”. To organizacja, która powstała z inicjatywy dynamicznych ludzi dostrzegających potrzebę zmian na Pomorzu. Misją Fundacji jest inicjowanie i wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego, przy wykorzystaniu potencjału płynącego ze współpracy międzysektorowej biznesu, sektora samorządowego oraz sektora organizacji pozarządowych. Działania rozwojowe prowadzone są cały rok. Elementem spajającym inicjatywy Fundacji jest konferencja Forum Inicjowania Rozwoju organizowana już od siedmiu lat, która w tym roku odbędzie się już 25 października w Centrum Hewelianum. Szczegółowe informacje na temat Forum są dostępne na stronie Fundacji: www.forumrozwoju.org.pl

miejsce: Woj. pomorskie,
organizator: Fundacja Inicjowania Rozwoju "up Foundation"
adres: Gościnna 14, 80-032 Gdańsk, woj. PM
tel.: 500 718 798,
źródło: Fundacja Inicjowania Rozwoju "up Foundation"
data publikacji: 2018-10-10
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!